Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Indl. • Piger 12 år • Søndag kl. 11:40
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 0 • q: 8
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.8 | ||||
1 | Q | 11.04 | Ella Marie Højholt Jensen -10 | Roar Atletik |
2 | q | 12.27 | Tilde Brogaard -10 | Korsør AM |
3 | q | 12.44 | Tara Rose -10 | Sparta Atletik og løb |
4 | q | 12.47 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk |
5 | 13.48 | Maria Haapanen -10 | IK Olympia | |
HEAT 2 • w:-0.1 | ||||
1 | Q | 11.19 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | FIF Atletik & Motion |
2 | q | 11.38 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik og løb |
3 | q | 12.21 | Agnes Friis Idorn -10 | Trongårdens IF |
4 | q | 12.45 | Franciska Trzecieski -10 | Amager AC |
5 | 13.18 | Esabella Sone Randrup -10 | Københavns Idræts Forening | |
6 | 13.51 | Edith Fuglsang -10 | Københavns Idræts Forening |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
3 | Tara Rose -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
4 | 12.60 | Maria Haapanen -10✗ 🔗 | IK Olympia | |
5 | 10.61 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ 🔗 | Roar Atletik | |
6 | 12.22 | Freja Abildgaard -10✗ 🔗 | Fremad Holbæk | |
7 | Tilde Brogaard -10✗ 🔗 | Korsør AM | ||
HEAT 2 | ||||
2 | Franciska Trzecieski -10✗ 🔗 | Amager AC | ||
3 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
4 | 11.86 | Agnes Friis Idorn -10✗ 🔗 | Trongårdens IF | |
5 | 10.83 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
6 | Edith Fuglsang -10✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
7 | Esabella Sone Randrup -10✗ | Københavns Idræts Forening |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 10.61 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ 🔗 | Roar Atletik | |
2 | 10.83 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
3 | 11.86 | Agnes Friis Idorn -10✗ 🔗 | Trongårdens IF | |
4 | 12.22 | Freja Abildgaard -10✗ 🔗 | Fremad Holbæk | |
5 | 12.60 | Maria Haapanen -10✗ 🔗 | IK Olympia | |
6 | Franciska Trzecieski -10✗ 🔗 | Amager AC | ||
7 | Tilde Brogaard -10✗ 🔗 | Korsør AM | ||
8 | Esabella Sone Randrup -10✗ | Københavns Idræts Forening | ||
9 | Edith Fuglsang -10✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
10 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
11 | Tara Rose -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb |