Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
80 meter • Indl. • Piger 12 år • Søndag kl. 11:40
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 0 • q: 8
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.8 | ||||
1 | Q | 11.04 | Ella Marie Højholt Jensen -10 | Roar Atletik |
2 | q | 12.27 | Tilde Brogaard -10 | Korsør AM |
3 | q | 12.44 | Tara Rose -10 | Sparta Atletik og løb |
4 | q | 12.47 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk |
5 | 13.48 | Maria Haapanen -10 | IK Olympia | |
HEAT 2 • w:-0.1 | ||||
1 | Q | 11.19 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | FIF Atletik & Motion |
2 | q | 11.38 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik og løb |
3 | q | 12.21 | Agnes Friis Idorn -10 | Trongårdens IF |
4 | q | 12.45 | Franciska Trzecieski -10 | Amager AC |
5 | 13.18 | Esabella Sone Randrup -10 | Københavns Idræts Forening | |
6 | 13.51 | Edith Fuglsang -10 | Københavns Idræts Forening |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
3 | Tara Rose -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
4 | 12.60 | Maria Haapanen -10✗ 🔗 | IK Olympia | |
5 | 10.61 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ 🔗 | Roar Atletik | |
6 | 12.22 | Freja Abildgaard -10✗ 🔗 | Fremad Holbæk | |
7 | Tilde Brogaard -10✗ 🔗 | Korsør AM | ||
HEAT 2 | ||||
2 | Franciska Trzecieski -10✗ 🔗 | Amager AC | ||
3 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
4 | 11.86 | Agnes Friis Idorn -10✗ 🔗 | Trongårdens IF | |
5 | 10.83 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
6 | Edith Fuglsang -10✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
7 | Esabella Sone Randrup -10✗ | Københavns Idræts Forening |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 10.61 | Ella Marie Højholt Jensen -10✗ 🔗 | Roar Atletik | |
2 | 10.83 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
3 | 11.86 | Agnes Friis Idorn -10✗ 🔗 | Trongårdens IF | |
4 | 12.22 | Freja Abildgaard -10✗ 🔗 | Fremad Holbæk | |
5 | 12.60 | Maria Haapanen -10✗ 🔗 | IK Olympia | |
6 | Franciska Trzecieski -10✗ 🔗 | Amager AC | ||
7 | Tilde Brogaard -10✗ 🔗 | Korsør AM | ||
8 | Esabella Sone Randrup -10✗ | Københavns Idræts Forening | ||
9 | Edith Fuglsang -10✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
10 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
11 | Tara Rose -10✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb |