Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
4 x 100 meter stafet • Finale • Piger 15 år • Lørdag kl. 16:55
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 52.31 | Louise Bisgaard -07, Frederikke Lundberg -07, Dagmar Løfberg Karlsen -07, Sarah Jansteen Eskesen -07 | Ballerup AK |
2 | 54.26 | Isabell Bonde -08, Sofia Bonde -07, Mille Elmer -07, Asta Garder -07 | KIF |
3 | 54.55 | Vilma Viggens Fabild -08, Elsa Kyster Hvelplund -08, Asta Hindborg -07, Asta Marie Holck Hansen -07 | FIF Fredersberg |
4 | 57.01 | Trongården IF | |
5 | 58.22 | Helene Andersen -08, Sofie Skovgaard Olesen -08, Filippa Tvistholm Jørgensen -08, Ronja Revall -09 | Greve Atletik |
DNF | Sparta P15 |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Trongården IF | ||
2 | Helene Andersen -08, Sofie Skovgaard Olesen -08, Filippa Tvistholm Jørgensen -08, Ronja Revall -09 | Greve Atletik | |
3 | Vilma Viggens Fabild -08, Elsa Kyster Hvelplund -08, Asta Hindborg -07, Asta Marie Holck Hansen -07 | FIF Fredersberg | |
4 | Isabell Bonde -08, Sofia Bonde -07, Mille Elmer -07, Asta Garder -07 | KIF | |
5 | Sparta P15 | ||
6 | Louise Bisgaard -07, Frederikke Lundberg -07, Dagmar Løfberg Karlsen -07, Sarah Jansteen Eskesen -07 | Ballerup AK |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Louise Bisgaard -07, Frederikke Lundberg -07, Dagmar Løfberg Karlsen -07, Sarah Jansteen Eskesen -07 | Ballerup AK | |
2 | Vilma Viggens Fabild -08, Elsa Kyster Hvelplund -08, Asta Hindborg -07, Asta Marie Holck Hansen -07 | FIF Fredersberg | |
3 | Helene Andersen -08, Sofie Skovgaard Olesen -08, Filippa Tvistholm Jørgensen -08, Ronja Revall -09 | Greve Atletik | |
4 | Isabell Bonde -08, Sofia Bonde -07, Mille Elmer -07, Asta Garder -07 | KIF | |
5 | Sparta P15 | ||
6 | Trongården IF | ||
7 | DNS | Holte Atletik |