Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Boldkast • Finale • Drenge 11 år • Søndag kl. 10:00
145 gram
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 0
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 43.62 | 900 | Bjarke Johan Christensen -11 | Bagsværd AC | 41.01 | 43.62 | 38.69 |
2 | 40.10 | 813 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | 40.10 | 37.36 | 36.51 |
3 | 38.58 | 773 | Albert Arrey Sørensen -12 | Sparta Atletik og løb | 36.68 | 36.24 | 38.58 |
4 | 38.06 | 759 | Nikolas Rondon Olsen -12 | Korsør AM | 37.12 | 33.19 | 38.06 |
5 | 37.80 | 752 | Pelle Juul Sørensen -11 | Københavns Idræts Forening | 30.48 | 35.55 | 37.80 |
6 | 35.61 | 691 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | 33.78 | 35.61 | 33.14 |
7 | 34.92 | 671 | Adam Gottlieb -11 | Holte Atletik | 34.50 | 34.92 | 34.92 |
8 | 34.33 | 654 | Theodor Høyer Zacho -11 | IK Hellas | 34.33 | 31.33 | 31.24 |
9 | 34.29 | 653 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | 29.38 | 29.00 | 34.29 |
10 | 33.95 | 643 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | 29.98 | 33.95 | 32.43 |
11 | 33.30 | 624 | Max Raymond Nielsen -11 | Københavns Idræts Forening | 32.56 | 33.30 | 27.86 |
12 | 33.30 | 624 | Albert Sidenius -11 | Bagsværd AC | 33.30 | X | 29.54 |
13 | 33.01 | 615 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | 31.04 | 27.22 | 33.01 |
14 | 32.82 | 609 | Mads Berthelsen -12 | Herlev Atletik | 31.51 | 32.82 | 32.06 |
15 | 32.09 | 587 | Alexander Vedel Møller -12 | Amager AC | 32.09 | 27.92 | 28.42 |
16 | 31.19 | 559 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | 26.15 | 27.49 | 31.19 |
17 | 30.78 | 546 | Christoffer Winther -11 | Ballerup AK | 30.78 | 29.26 | 26.67 |
18 | 30.24 | 529 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Fremad Holbæk | 29.59 | 30.24 | 27.72 |
19 | 29.85 | 516 | Bertram Vester -11 | Fredensborg Atletik Klub | 29.85 | 28.02 | 25.80 |
20 | 29.75 | 513 | August Nicolaisen -12 | FIF Atletik & Motion | 29.34 | 29.75 | 27.52 |
21 | 29.23 | 496 | Sander Kromann -11 | Holte Atletik | 29.23 | 27.74 | 27.73 |
22 | 27.78 | 448 | Alexander Kleine Sonne -12 | Bagsværd AC | 27.78 | 26.75 | 25.83 |
23 | 23.30 | 292 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Herlev Atletik | X | 21.99 | 23.30 |
24 | 22.53 | 263 | Frej Ensig-Krarup -12 | Bagsværd AC | 21.00 | X | 22.53 |
25 | 19.95 | 166 | Adam Bang Rasmussen -11 | Ballerup AK | X | 19.95 | X |
26 | 12.92 | Villum Thue Østdahl -11 | Københavns Idræts Forening | 9.52 | 12.92 | 10.43 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
2 | 42.40 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
3 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | ||
4 | 30.68 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
5 | DNS | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC | |
6 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | ||
7 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
8 | 26.26 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
9 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | ||
10 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | ||
11 | 27.31 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
12 | 27.49 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
13 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
14 | 20.01 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
15 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | ||
16 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
17 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | ||
18 | Adam Bang Rasmussen -11 🔗 | Ballerup AK | ||
19 | 29.72 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
20 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
21 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | ||
22 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | ||
23 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | ||
24 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
25 | 32.12 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
26 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | ||
27 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 42.40 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
2 | 32.12 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
3 | 30.68 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
4 | 29.72 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
5 | 27.49 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
6 | 27.31 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
7 | 26.26 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
8 | 20.01 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
9 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | ||
10 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
11 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
12 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
13 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | ||
14 | Adam Bang Rasmussen -11 🔗 | Ballerup AK | ||
15 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | ||
16 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | ||
17 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | ||
18 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | ||
19 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | ||
20 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | ||
21 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | ||
22 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | ||
23 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
24 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
25 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
26 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | ||
27 | DNS | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC | |
28 | DNS | Ville Rørbæk Nørreby -12 🔗 | FIF Atletik & Motion |