Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Boldkast • Finale • Drenge 11 år • Søndag kl. 10:00
145 gram
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 0
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 43.62 | 900 | Bjarke Johan Christensen -11 | Bagsværd AC | 41.01 | 43.62 | 38.69 |
2 | 40.10 | 813 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | 40.10 | 37.36 | 36.51 |
3 | 38.58 | 773 | Albert Arrey Sørensen -12 | Sparta Atletik og løb | 36.68 | 36.24 | 38.58 |
4 | 38.06 | 759 | Nikolas Rondon Olsen -12 | Korsør AM | 37.12 | 33.19 | 38.06 |
5 | 37.80 | 752 | Pelle Juul Sørensen -11 | Københavns Idræts Forening | 30.48 | 35.55 | 37.80 |
6 | 35.61 | 691 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | 33.78 | 35.61 | 33.14 |
7 | 34.92 | 671 | Adam Gottlieb -11 | Holte Atletik | 34.50 | 34.92 | 34.92 |
8 | 34.33 | 654 | Theodor Høyer Zacho -11 | IK Hellas | 34.33 | 31.33 | 31.24 |
9 | 34.29 | 653 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | 29.38 | 29.00 | 34.29 |
10 | 33.95 | 643 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | 29.98 | 33.95 | 32.43 |
11 | 33.30 | 624 | Max Raymond Nielsen -11 | Københavns Idræts Forening | 32.56 | 33.30 | 27.86 |
12 | 33.30 | 624 | Albert Sidenius -11 | Bagsværd AC | 33.30 | X | 29.54 |
13 | 33.01 | 615 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | 31.04 | 27.22 | 33.01 |
14 | 32.82 | 609 | Mads Berthelsen -12 | Herlev Atletik | 31.51 | 32.82 | 32.06 |
15 | 32.09 | 587 | Alexander Vedel Møller -12 | Amager AC | 32.09 | 27.92 | 28.42 |
16 | 31.19 | 559 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | 26.15 | 27.49 | 31.19 |
17 | 30.78 | 546 | Christoffer Winther -11 | Ballerup AK | 30.78 | 29.26 | 26.67 |
18 | 30.24 | 529 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Fremad Holbæk | 29.59 | 30.24 | 27.72 |
19 | 29.85 | 516 | Bertram Vester -11 | Fredensborg Atletik Klub | 29.85 | 28.02 | 25.80 |
20 | 29.75 | 513 | August Nicolaisen -12 | FIF Atletik & Motion | 29.34 | 29.75 | 27.52 |
21 | 29.23 | 496 | Sander Kromann -11 | Holte Atletik | 29.23 | 27.74 | 27.73 |
22 | 27.78 | 448 | Alexander Kleine Sonne -12 | Bagsværd AC | 27.78 | 26.75 | 25.83 |
23 | 23.30 | 292 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Herlev Atletik | X | 21.99 | 23.30 |
24 | 22.53 | 263 | Frej Ensig-Krarup -12 | Bagsværd AC | 21.00 | X | 22.53 |
25 | 19.95 | 166 | Adam Bang Rasmussen -11 | Ballerup AK | X | 19.95 | X |
26 | 12.92 | Villum Thue Østdahl -11 | Københavns Idræts Forening | 9.52 | 12.92 | 10.43 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
2 | 42.40 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
3 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | ||
4 | 30.68 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
5 | DNS | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC | |
6 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | ||
7 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
8 | 26.26 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
9 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | ||
10 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | ||
11 | 27.31 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
12 | 27.49 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
13 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
14 | 20.01 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
15 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | ||
16 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
17 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | ||
18 | Adam Bang Rasmussen -11 🔗 | Ballerup AK | ||
19 | 29.72 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
20 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
21 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | ||
22 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | ||
23 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | ||
24 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
25 | 32.12 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
26 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | ||
27 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 42.40 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
2 | 32.12 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
3 | 30.68 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
4 | 29.72 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
5 | 27.49 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
6 | 27.31 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
7 | 26.26 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
8 | 20.01 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
9 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | ||
10 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
11 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
12 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | ||
13 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | ||
14 | Adam Bang Rasmussen -11 🔗 | Ballerup AK | ||
15 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | ||
16 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | ||
17 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | ||
18 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | ||
19 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | ||
20 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | ||
21 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | ||
22 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | ||
23 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
24 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
25 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
26 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | ||
27 | DNS | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC | |
28 | DNS | Ville Rørbæk Nørreby -12 🔗 | FIF Atletik & Motion |