Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Længdespring • Finale • Piger 15 år • Søndag kl. 13:00
Planke
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.94 (w:+0.0) | Celina Jensen -07 | Amager AC | 4.94 +0.0 | 4.94 +0.0 | 4.90 +0.1 | 3.13 -1.6 | 4.78 +0.4 | 3.21 +0.0 |
2 | 4.88 (w:+0.0) | Milla Eskildsen -07 | Københavns Idræts Forening | 4.17 +0.0 | 4.73 +0.0 | 4.81 +0.2 | 4.79 +0.0 | 4.80 -1.1 | 4.88 +0.0 |
3 | 4.79 (w:+0.0) | Queen Riege -08 | Sparta Atletik og løb | 4.38 +0.0 | 4.79 +0.0 | 4.74 +0.4 | X | 2.96 +0.3 | 4.54 +0.2 |
4 | 4.69 (w:-0.3) | Amalie Sofie Nielsen -07 | Sparta Atletik og løb | 4.51 -2.0 | X | 4.54 +0.0 | 4.46 +0.3 | 4.60 -0.3 | 4.69 -0.3 |
5 | 4.69 (w:-0.1) | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte Idræts Klub | 4.69 -0.1 | 4.58 +0.0 | 4.54 +0.1 | 4.45 +0.0 | X | X |
6 | 4.61 (w:+0.0) | Aliya Dahl -07 | Københavns Idræts Forening | X | 4.61 +0.0 | X | 4.51 +0.0 | 4.43 -0.1 | 4.45 +0.0 |
7 | 4.58 (w:-1.9) | Vilma Viggens Fabild -08 | FIF Atletik & Motion | 4.58 -1.9 | 4.39 +0.0 | 4.16 +0.7 | 4.45 +0.0 | 4.48 -0.9 | 4.34 +0.0 |
8 | 4.36 (w:+1.2) | Eline Schwenger Johansen -08 | HG AM | X | 4.36 +1.2 | 4.28 +0.0 | 4.31 +0.0 | 4.26 -2.0 | 4.27 -1.1 |
9 | 3.84 (w:+0.1) | Sigrid Trojahn Kristiansen -08 | Sparta Atletik og løb | X | 3.84 +0.1 | 3.42 +0.0 | |||
NM | Frederikke Lundberg -07 | Ballerup AK | X | X | X |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 5.00 | Amalie Sofie Nielsen -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
2 | 5.32 | Frederikke Lundberg -07✗ 🔗 | Ballerup AK | |
3 | 4.72 | Amalie Hesthaven -08✗ 🔗 | Gentofte Idræts Klub | |
4 | 3.67 | DNS | Ester Mansa -07 | Køge Atletik |
5 | Eline Schwenger Johansen -08✗ 🔗 | HG AM | ||
6 | DNS | Jessica Boysen -07 | HG AM | |
7 | Celina Jensen -07✗ 🔗 | Amager AC | ||
8 | 4.97 | Queen Riege -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
9 | 3.76 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
10 | 4.87 | Vilma Viggens Fabild -08✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
11 | Aliya Dahl -07✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
12 | 4.60 | DNS | Ashanti Johansen -08 🔗 | Korsør AM |
13 | Milla Eskildsen -07✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 5.32 | Frederikke Lundberg -07✗ 🔗 | Ballerup AK | |
2 | 5.00 | Amalie Sofie Nielsen -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
3 | 4.97 | Queen Riege -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
4 | 4.87 | Vilma Viggens Fabild -08✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
5 | 4.72 | Amalie Hesthaven -08✗ 🔗 | Gentofte Idræts Klub | |
6 | 3.76 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
7 | Celina Jensen -07✗ 🔗 | Amager AC | ||
8 | Eline Schwenger Johansen -08✗ 🔗 | HG AM | ||
9 | Aliya Dahl -07✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
10 | Milla Eskildsen -07✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
11 | 5.20 | DNS | Esther Falck -08 🔗 | Sparta Atletik og løb |
12 | 4.60 | DNS | Ashanti Johansen -08 🔗 | Korsør AM |
13 | 3.67 | DNS | Ester Mansa -07 | Køge Atletik |
14 | DNS | Cecilie M. Carstensen -07 🔗 | Greve Atletik | |
15 | DNS | Jessica Boysen -07 | HG AM |