Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Indl. • Drenge 17 år • Lørdag kl. 12:40
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 0 • q: 8
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+2.3 | ||||
1 | q | 11.37 | Anyel Weis | Sparta Atletik og løb |
2 | Q | 11.44 | Lance Christian Aabo -06 | HG AM |
3 | q | 11.49 | Victor Colberg -06 | Ballerup AK |
4 | q | 11.58 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta Atletik og løb |
5 | q | 11.81 | Rumle Flindt-Egebak -06 | Bagsværd AC |
DQ | Sebastian Glyb -05 | Holte Atletik | ||
HEAT 2 • w:+1.7 | ||||
1 | Q | 11.18 | Hans-Christian Dirch Corlin -05 | Sparta Atletik og løb |
2 | q | 11.57 | Hadrian Bøge Crichton -05 | Trongårdens IF |
3 | q | 11.94 | Victor Sigge Greifenstein -06 | Hvidovre Atletik & Motion |
4 | 12.12 | Pedro Baptista -06 | Hvidovre Atletik & Motion | |
5 | 12.23 | Ludivig Elmedal -06 | Fremad Holbæk | |
6 | 12.75 | Mikkel Panduro -06 | Helsingør Atletik |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Lance Christian Aabo -06✗ 🔗 | HG AM | ||
3 | 11.92 | Rumle Flindt-Egebak -06✗ 🔗 | Bagsværd AC | |
4 | 11.66 | Victor Colberg -06✗ 🔗 | Ballerup AK | |
5 | 11.27 | Sebastian Glyb -05✗ 🔗 | Holte Atletik | |
5 | 11.00 | DNS | Christian Andersson -06 🔗 | Greve Atletik |
6 | 11.91 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
7 | Anyel Weis✗ | Sparta Atletik og løb | ||
HEAT 2 | ||||
2 | Ludivig Elmedal -06✗ 🔗 | Fremad Holbæk | ||
3 | 12.30 | Pedro Baptista -06✗ 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | |
4 | 11.69 | Hadrian Bøge Crichton -05✗ 🔗 | Trongårdens IF | |
5 | 11.11 | Hans-Christian Dirch Corlin -05✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
6 | 11.73 | Victor Sigge Greifenstein -06✗ | Hvidovre Atletik & Motion | |
7 | 13.03 | Mikkel Panduro -06✗ 🔗 | Helsingør Atletik | |
7 | 11.78 | DNS | Mads Hyldahl -05 🔗 | Sparta Atletik og løb |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 11.11 | Hans-Christian Dirch Corlin -05✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
2 | 11.27 | Sebastian Glyb -05✗ 🔗 | Holte Atletik | |
3 | 11.66 | Victor Colberg -06✗ 🔗 | Ballerup AK | |
4 | 11.69 | Hadrian Bøge Crichton -05✗ 🔗 | Trongårdens IF | |
5 | 11.73 | Victor Sigge Greifenstein -06✗ | Hvidovre Atletik & Motion | |
6 | 11.91 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
7 | 11.92 | Rumle Flindt-Egebak -06✗ 🔗 | Bagsværd AC | |
8 | 12.30 | Pedro Baptista -06✗ 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | |
9 | 13.03 | Mikkel Panduro -06✗ 🔗 | Helsingør Atletik | |
10 | Ludivig Elmedal -06✗ 🔗 | Fremad Holbæk | ||
11 | Lance Christian Aabo -06✗ 🔗 | HG AM | ||
12 | Anyel Weis✗ | Sparta Atletik og løb | ||
13 | 11.00 | DNS | Christian Andersson -06 🔗 | Greve Atletik |
14 | 11.29 | DNS | Mathias Højen -05 🔗 | Ballerup AK |
15 | 11.78 | DNS | Mads Hyldahl -05 🔗 | Sparta Atletik og løb |