Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Højdespring • Finale • Piger 12 år • Søndag kl. 10:30
# | Resultat | Navn | Team | 105 | 110 | 115 | 120 | 125 | 128 | 131 | 134 | 137 | 140 | 143 | 146 | 12500 | 13400 | 14300 | 14800 | 110000 | 131000 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.46 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | FIF Atletik & Motion | O | O | O | O | O | O | O | O | XXO | XXX | ||||||||
2 | 1.40 | Johanne Hansen-Møller -10 | Sparta Atletik og løb | O | O | O | O | O | O | O | O | XXX | |||||||||
3 | 1.31 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik og løb | O | O | O | XO | O | XXX | ||||||||||||
4 | 1.31 | Franciska Trzecieski -10 | Amager AC | O | O | O | XXO | ||||||||||||||
5 | 1.28 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta Atletik og løb | O | O | O | O | XXX | |||||||||||||
6 | 1.20 | Ilsa Roome -10 | Sparta Atletik og løb | O | XO | XO | XXX | ||||||||||||||
7 | 1.05 | Tara Rose -10 | Sparta Atletik og løb | O | XXX |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 1.37 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
2 | 11.15 | Tara Rose -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
3 | 1.29 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
4 | 1.28 | Ilsa Roome -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
5 | 1.44 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
6 | 1.38 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
7 | Franciska Trzecieski -10 🔗 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 11.15 | Tara Rose -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
2 | 1.44 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
3 | 1.38 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
4 | 1.37 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
5 | 1.29 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
6 | 1.28 | Ilsa Roome -10 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
7 | Franciska Trzecieski -10 🔗 | Amager AC | ||
8 | 1.31 | DNS | Laura Lehman Jensen -10 🔗 | FIF Atletik & Motion |