Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
300 meter • Finale • Piger 15 år • Lørdag kl. 16:00
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 | |||
1 | 43.54 | Sofia Bonde -07 | Københavns Idræts Forening |
3 | 44.00 | Klara Hatini Pedersen -08 | Københavns Idræts Forening |
7 | 47.41 | Bianca Baan -07 | Sparta Atletik og løb |
9 | 54.55 | Josefine Egede Lund Paustian -08 | Gentofte Idræts Klub |
HEAT 2 | |||
2 | 43.67 | Ronja Christophersen -07 | Køge Atletik |
4 | 45.52 | Christine Emilie Næsby -07 | Sparta Atletik og løb |
5 | 46.12 | Claire Scott -08 | Slagelse Atletik DELTA |
6 | 46.89 | Vilma Viggens Fabild -08 | FIF Atletik & Motion |
8 | 47.80 | Annika Aqraou -07 | FIF Atletik & Motion |
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 43.54 | Sofia Bonde -07 | Københavns Idræts Forening |
2 | 43.67 | Ronja Christophersen -07 | Køge Atletik |
3 | 44.00 | Klara Hatini Pedersen -08 | Københavns Idræts Forening |
4 | 45.52 | Christine Emilie Næsby -07 | Sparta Atletik og løb |
5 | 46.12 | Claire Scott -08 | Slagelse Atletik DELTA |
6 | 46.89 | Vilma Viggens Fabild -08 | FIF Atletik & Motion |
7 | 47.41 | Bianca Baan -07 | Sparta Atletik og løb |
8 | 47.80 | Annika Aqraou -07 | FIF Atletik & Motion |
9 | 54.55 | Josefine Egede Lund Paustian -08 | Gentofte Idræts Klub |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Sofia Bonde -07✗ | Københavns Idræts Forening | ||
3 | Klara Hatini Pedersen -08✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
4 | 49.70 | Bianca Baan -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
5 | Josefine Egede Lund Paustian -08✗ | Gentofte Idræts Klub | ||
HEAT 2 | ||||
2 | 48.91 | Annika Aqraou -07✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
3 | 45.25 | Vilma Viggens Fabild -08✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
4 | 42.95 | Ronja Christophersen -07✗ 🔗 | Køge Atletik | |
5 | 44.38 | Christine Emilie Næsby -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
6 | 45.45 | Claire Scott -08✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 42.95 | Ronja Christophersen -07✗ 🔗 | Køge Atletik | |
2 | 44.38 | Christine Emilie Næsby -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
3 | 45.25 | Vilma Viggens Fabild -08✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
4 | 45.45 | Claire Scott -08✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | |
5 | 48.91 | Annika Aqraou -07✗ 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
6 | 49.70 | Bianca Baan -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
7 | Josefine Egede Lund Paustian -08✗ | Gentofte Idræts Klub | ||
8 | Klara Hatini Pedersen -08✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
9 | Sofia Bonde -07✗ | Københavns Idræts Forening |