DT master, Sjælland, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
11 maj, 2022
Arrangør: FIF Hillerød
Højdespring • Finale • Mænd / Kvinder • Onsdag kl. 18:30
# | Resultat | Points | Navn | Team | 85 | 90 | 95 | 100 | 105 | 110 | 115 | 120 | 125 | 130 | 135 | 140 | 145 | 150 | 155 | 160 | 165 | 170 | 175 | 180 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||||||||||||||||||||
1 | 1.75 | 749 | Jeppe Slott Stauning -84 | Hvidovre AM | O | O | O | O | XXO | XXX | ||||||||||||||
2 | 1.50 | 655 | Rasmus Foldager -74 | FIF Hillerød/Langgarverne | O | O | XO | XXX | ||||||||||||||||
3 | 1.45 | 638 | Jakob Lind Tolborg -72 | Herlev | O | O | XO | O | XXX | |||||||||||||||
4 | 1.40 | 587 | Stig Falkenblad -72 | Herlev | O | XO | O | XXX | ||||||||||||||||
5 | 1.35 | 612 | Michael Pilegaard Hansen -67 | Bagsværd AC | O | O | O | XXO | XXX | |||||||||||||||
6 | 1.30 | 784 | Jesper Jørgensen -55 | Sparta | O | O | O | O | O | XXX | ||||||||||||||
7 | 1.30 | 754 | Mie Kjær -76 | Bagsværd AC | O | O | O | O | XO | XXX | ||||||||||||||
8 | 1.05 | 518 | Tina M Nielsen -73 | FIF Hillerød/Langgarverne | O | XXX | ||||||||||||||||||
9 | 0.95 | 907 | Titi Hasselriis -45 | Herlev | O | O | O | XX | ||||||||||||||||
10 | 0.95 | 631 | Eva Bak-Jensen -57 | Herlev | O | O | XXO | |||||||||||||||||
HEAT 2 | ||||||||||||||||||||||||
1 | 1.35 | 629 | Ole Biering -66 | Glostrup IC/IK Hellas | O | O | O | XXX | ||||||||||||||||
2 | 1.25 | 926 | Gunhild Engholm Michelsen -63 | Delta/DIF/HG | O | O | O | XXX | ||||||||||||||||
3 | 1.25 | 830 | Anne Brandt -68 | Ben Hur | O | O | O | XXO | ||||||||||||||||
4 | 1.20 | 680 | Sten Skovgaard Larsen -54 | Greve Atletik/Greve Trim | O | XO | ||||||||||||||||||
5 | 1.15 | 544 | Karsten Krog -58 | Glostrup IC/IK Hellas | O | O | XXX | |||||||||||||||||
6 | 1.10 | 584 | Christine Redestam -72 | Helsingør IF | O | O | O | X | ||||||||||||||||
7 | 1.00 | 565 | Laila Ankerstjerne -65 | Greve Atletik/Greve Trim | O | XO | O | XX | ||||||||||||||||
8 | 0.90 | 640 | Lisbet Hansen -53 | Glostrup IC/IK Hellas | O | O | XXX |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 1.30 | Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | |
5 | Eva Bak-Jensen -57 🔗 | Herlev | ||
7 | Jeppe Slott Stauning -84 🔗 | Hvidovre AM | ||
8 | Michael Pilegaard Hansen -67 🔗 | Bagsværd AC | ||
9 | Jakob Lind Tolborg -72 🔗 | Herlev | ||
11 | Rasmus Foldager -74 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
12 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | ||
13 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | ||
15 | Titi Hasselriis -45 🔗 | Herlev | ||
16 | Tina M Nielsen -73 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
HEAT 2 | ||||
2 | 1.25 | Anne Brandt -68 🔗 | Ben Hur | |
4 | Lisbet Hansen -53 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
6 | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
17 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
18 | Gunhild Engholm Michelsen -63 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
19 | Sten Skovgaard Larsen -54 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
20 | Christine Redestam -72 🔗 | Helsingør IF | ||
21 | Karsten Krog -58 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 1.30 | Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | |
2 | 1.25 | Anne Brandt -68 🔗 | Ben Hur | |
3 | Michael Pilegaard Hansen -67 🔗 | Bagsværd AC | ||
4 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | ||
5 | Gunhild Engholm Michelsen -63 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
6 | Rasmus Foldager -74 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
7 | Tina M Nielsen -73 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
8 | Lisbet Hansen -53 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
9 | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
10 | Karsten Krog -58 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
11 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
12 | Sten Skovgaard Larsen -54 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
13 | Christine Redestam -72 🔗 | Helsingør IF | ||
14 | Eva Bak-Jensen -57 🔗 | Herlev | ||
15 | Jakob Lind Tolborg -72 🔗 | Herlev | ||
16 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | ||
17 | Titi Hasselriis -45 🔗 | Herlev | ||
18 | Jeppe Slott Stauning -84 🔗 | Hvidovre AM |