DT master, Sjælland, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
11 maj, 2022
Arrangør: FIF Hillerød
100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale • Mænd / Kvinder • Onsdag kl. 20:45
Antal heats: 3
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 2.36.35 | 1252 | Thyge Arum -61, Thomas Andersson -69, Niels Hansen -67, Kim Vilborg -72 | Greve 2 |
2 | 2.42.43 | 1194 | Jesper Jørgensen -55, Henning Steffan Jensen -54, Christian Møller -61, Thea Haahr -91 | Sparta |
3 | 2.52.46 | 1138 | Laila Ankerstjerne -65, Nina Tvistholm -72, Maria Celik -90, Christina Hjordt Madsen -80 | Greve |
4 | 3.07.38 | 1209 | Marianne Søderberg -45, Mie Kjær -76, Julie Rosbo -66, Charlotte Edholm -73 | Bagsværd AC |
5 | 3.39.24 | 883 | Lisbet Hansen -53, Anke Hagen -66, Anni Vedel -65, Tine From -75 | GIC/HEL K |
HEAT 2 | ||||
1 | 2.42.08 | 1115 | Stig Falkenblad -72, Mogens Skjøtt -63, Stig Fog -67, Jakob Lind Tolborg -72 | Herlev 2 |
2 | 3.16.34 | 778 | Anette Lauritsen -51, Helle Terkelsen -64, Klaus Heltbech -63, Anders U. Jensen -65 | Helsingør IF |
DQ | Marie-Louise Levy Paez -79, Michael Noes Andersen -91, Jeppe Slott Stauning -84, Hentie Swiegers -75 | Hvidovre AM | ||
DQ | Randi Klokmose -53, Alzhbeta Ella Alexandrova -71, Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55, Merete Porsdal -73 | Herlev 1 | ||
HEAT 3 | ||||
1 | 2.34.39 | 1319 | Flemming Aanæs -47, Bjørn Knudsen -61, Esben Masotti Kryger -80, Zhouyan Cai -80 | FIFH/LANG 2 |
2 | 2.54.28 | 1225 | Gunhild Engholm Michelsen -63, Jørgen Randløv Madsen -52, Per Schwartzbach -58, Johnny Møller -59 | Delta/DIF/HG |
3 | 2.59.06 | 1248 | Ivan Jeppesen -46, Sven-Erik Dreisig -51, Henrik Holmgård -55, Ole Biering -66 | GIC/HEL M |
4 | 3.39.40 | 978 | Ella Grimm -47, Tina M Nielsen -73, Jette Svendsen -62, Birgitte Yde -62 | FIFH/LANG 1 |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
HEAT 1 | |||
2 | Marianne Søderberg -45, Mie Kjær -76, Julie Rosbo -66, Charlotte Edholm -73 | Bagsværd AC | |
3 | Lisbet Hansen -53, Anke Hagen -66, Anni Vedel -65, Tine From -75 | GIC/HEL K | |
4 | Thyge Arum -61, Thomas Andersson -69, Niels Hansen -67, Kim Vilborg -72 | Greve 2 | |
5 | Jesper Jørgensen -55, Henning Steffan Jensen -54, Christian Møller -61, Thea Haahr -91 | Sparta | |
6 | Laila Ankerstjerne -65, Nina Tvistholm -72, Maria Celik -90, Christina Hjordt Madsen -80 | Greve | |
HEAT 2 | |||
2 | Stig Falkenblad -72, Mogens Skjøtt -63, Stig Fog -67, Jakob Lind Tolborg -72 | Herlev 2 | |
3 | Marie-Louise Levy Paez -79, Michael Noes Andersen -91, Jeppe Slott Stauning -84, Hentie Swiegers -75 | Hvidovre AM | |
4 | Anette Lauritsen -51, Helle Terkelsen -64, Klaus Heltbech -63, Anders U. Jensen -65 | Helsingør IF | |
5 | Randi Klokmose -53, Alzhbeta Ella Alexandrova -71, Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55, Merete Porsdal -73 | Herlev 1 | |
HEAT 3 | |||
2 | Ella Grimm -47, Tina M Nielsen -73, Jette Svendsen -62, Birgitte Yde -62 | FIFH/LANG 1 | |
3 | Ivan Jeppesen -46, Sven-Erik Dreisig -51, Henrik Holmgård -55, Ole Biering -66 | GIC/HEL M | |
4 | Gunhild Engholm Michelsen -63, Jørgen Randløv Madsen -52, Per Schwartzbach -58, Johnny Møller -59 | Delta/DIF/HG | |
5 | Flemming Aanæs -47, Bjørn Knudsen -61, Esben Masotti Kryger -80, Zhouyan Cai -80 | FIFH/LANG 2 |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Marianne Søderberg -45, Mie Kjær -76, Julie Rosbo -66, Charlotte Edholm -73 | Bagsværd AC | |
2 | Gunhild Engholm Michelsen -63, Jørgen Randløv Madsen -52, Per Schwartzbach -58, Johnny Møller -59 | Delta/DIF/HG | |
3 | Ella Grimm -47, Tina M Nielsen -73, Jette Svendsen -62, Birgitte Yde -62 | FIFH/LANG 1 | |
4 | Flemming Aanæs -47, Bjørn Knudsen -61, Esben Masotti Kryger -80, Zhouyan Cai -80 | FIFH/LANG 2 | |
5 | Ivan Jeppesen -46, Sven-Erik Dreisig -51, Henrik Holmgård -55, Ole Biering -66 | GIC/HEL M | |
6 | Lisbet Hansen -53, Anke Hagen -66, Anni Vedel -65, Tine From -75 | GIC/HEL K | |
7 | Thyge Arum -61, Thomas Andersson -69, Niels Hansen -67, Kim Vilborg -72 | Greve 2 | |
8 | Laila Ankerstjerne -65, Nina Tvistholm -72, Maria Celik -90, Christina Hjordt Madsen -80 | Greve | |
9 | Anette Lauritsen -51, Helle Terkelsen -64, Klaus Heltbech -63, Anders U. Jensen -65 | Helsingør IF | |
10 | Stig Falkenblad -72, Mogens Skjøtt -63, Stig Fog -67, Jakob Lind Tolborg -72 | Herlev 2 | |
11 | Randi Klokmose -53, Alzhbeta Ella Alexandrova -71, Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55, Merete Porsdal -73 | Herlev 1 | |
12 | Marie-Louise Levy Paez -79, Michael Noes Andersen -91, Jeppe Slott Stauning -84, Hentie Swiegers -75 | Hvidovre AM | |
13 | Jesper Jørgensen -55, Henning Steffan Jensen -54, Christian Møller -61, Thea Haahr -91 | Sparta |