Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun, 2023
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 14:25
4.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 12.32 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta Atletik & løb | 10.77 | 11.97 | 11.19 | 11.23 | 12.32 | X |
2 | PB | 11.72 | Villy Reedtz Funder -08 | Sparta Atletik & løb | 11.72 | 10.45 | 11.17 | 10.63 | X | 10.55 |
3 | 10.69 | Valdemar alban -08 | Roar Atletik | 10.69 | 10.24 | 9.85 | 10.51 | 10.25 | 10.47 | |
4 | 9.55 | Conrad Rohde -09 | Sparta Atletik & løb | 9.46 | X | X | 8.85 | 9.55 | 9.35 | |
5 | 9.23 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup IC | 8.45 | 9.06 | 9.15 | 9.23 | 7.30 | r | |
6 | 8.81 | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta Atletik & løb | X | 8.55 | 8.69 | 8.77 | 8.81 | 8.75 | |
7 | PB | 8.21 | Rasmus Madsen -09 | Korsør AM | 8.08 | 7.86 | 7.85 | 8.21 | 7.80 | 7.82 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.35 | DNS | Birk Kryger -08 🔗 | HG ATM | 144 | 14.35 | 12.36 |
2 | 12.18 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 248 | 12.18 | 12.18 | |
3 | 11.40 | Villy Reedtz Funder -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 285 | 11.67 | 11.67 | |
4 | 9.68 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 433 | 9.68 | 9.68 | |
5 | 9.09 | Sofus Houman-Prassé -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 279 | 9.09 | 9.09 | |
6 | 8.05 | Rasmus Madsen -09 🔗 | Korsør AM | 365 | 8.05 | 8.05 | |
7 | DNS | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 264 | 8.76 | 8.76 | |
8 | Valdemar alban -08 🔗 | Roar Atletik | 234 | 11.04 | 11.04 | ||
9 | Daniel Nielsen -09 🔗 | Glostrup IC | 112 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.18 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 248 | 12.18 | 12.18 | |
2 | 11.40 | Villy Reedtz Funder -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 285 | 11.67 | 11.67 | |
3 | 9.68 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 433 | 9.68 | 9.68 | |
4 | 9.09 | Sofus Houman-Prassé -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 279 | 9.09 | 9.09 | |
5 | 8.05 | Rasmus Madsen -09 🔗 | Korsør AM | 365 | 8.05 | 8.05 | |
6 | Daniel Nielsen -09 🔗 | Glostrup IC | 112 | ||||
7 | Valdemar alban -08 🔗 | Roar Atletik | 234 | 11.04 | 11.04 | ||
8 | 14.35 | DNS | Birk Kryger -08 🔗 | HG ATM | 144 | 14.35 | 12.36 |
9 | 8.65 | DNS | Thor Steinicke Stride -08 🔗 | Frederiksberg IF | 92 | 8.65 | 8.65 |
10 | DNS | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 264 | 8.76 | 8.76 |