Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun, 2023
Arrangør: Ballerup AK
Kuglestød • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 14:25
4.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 12.32 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta Atletik & løb | 10.77 | 11.97 | 11.19 | 11.23 | 12.32 | X |
2 | PB | 11.72 | Villy Reedtz Funder -08 | Sparta Atletik & løb | 11.72 | 10.45 | 11.17 | 10.63 | X | 10.55 |
3 | 10.69 | Valdemar alban -08 | Roar Atletik | 10.69 | 10.24 | 9.85 | 10.51 | 10.25 | 10.47 | |
4 | 9.55 | Conrad Rohde -09 | Sparta Atletik & løb | 9.46 | X | X | 8.85 | 9.55 | 9.35 | |
5 | 9.23 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup IC | 8.45 | 9.06 | 9.15 | 9.23 | 7.30 | r | |
6 | 8.81 | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta Atletik & løb | X | 8.55 | 8.69 | 8.77 | 8.81 | 8.75 | |
7 | PB | 8.21 | Rasmus Madsen -09 | Korsør AM | 8.08 | 7.86 | 7.85 | 8.21 | 7.80 | 7.82 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.35 | DNS | Birk Kryger -08 🔗 | HG ATM | 144 | 14.35 | 12.36 |
2 | 12.18 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 248 | 12.18 | 12.18 | |
3 | 11.40 | Villy Reedtz Funder -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 285 | 11.67 | 11.67 | |
4 | 9.68 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 433 | 9.68 | 9.68 | |
5 | 9.09 | Sofus Houman-Prassé -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 279 | 9.09 | 9.09 | |
6 | 8.05 | Rasmus Madsen -09 🔗 | Korsør AM | 365 | 8.05 | 8.05 | |
7 | DNS | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 264 | 8.76 | 8.76 | |
8 | Valdemar alban -08 🔗 | Roar Atletik | 234 | 11.04 | 11.04 | ||
9 | Daniel Nielsen -09 🔗 | Glostrup IC | 112 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.18 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 248 | 12.18 | 12.18 | |
2 | 11.40 | Villy Reedtz Funder -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 285 | 11.67 | 11.67 | |
3 | 9.68 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 433 | 9.68 | 9.68 | |
4 | 9.09 | Sofus Houman-Prassé -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 279 | 9.09 | 9.09 | |
5 | 8.05 | Rasmus Madsen -09 🔗 | Korsør AM | 365 | 8.05 | 8.05 | |
6 | Daniel Nielsen -09 🔗 | Glostrup IC | 112 | ||||
7 | Valdemar alban -08 🔗 | Roar Atletik | 234 | 11.04 | 11.04 | ||
8 | 14.35 | DNS | Birk Kryger -08 🔗 | HG ATM | 144 | 14.35 | 12.36 |
9 | 8.65 | DNS | Thor Steinicke Stride -08 🔗 | Frederiksberg IF | 92 | 8.65 | 8.65 |
10 | DNS | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 264 | 8.76 | 8.76 |