Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun, 2023
Arrangør: Ballerup AK
Længdespring • Finale • Piger 12 år • Lørdag kl. 12:15
1 meter zoneafsæt
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 4.65 (w:+1.4) | Agnes Rask Baad Pedersen -11 | IK Olympia | 4.17 +1.2 | 4.06 +1.9 | 4.22 +0.9 | 4.52 +0.7 | 4.65 +1.4 | 4.58 +1.9 |
2 | 4.64 (w:+1.5) | Ellen Vincentsen -11 | Sparta Atletik & løb | 4.30 +2.8 | 4.33 +1.1 | 4.47 +0.4 | 4.59 +2.0 | 4.52 +0.4 | 4.64 +1.5 | |
3 | 4.49 (w:+1.7) | Rose Anna Gyring -11 | Køge Atletik | 4.34 +2.8 | 4.49 +1.7 | 4.39 +1.6 | ||||
4 | 4.45 (w:+3.4) | Isabella Kronborg Gede -11 | Trongården IF | 4.24 +3.4 | 4.22 +1.7 | 4.04 +2.5 | 4.45 +3.4 | 4.17 +0.0 | 4.18 +0.6 | |
5 | 4.09 (w:+3.1) | Olivia Vedel Nielsen -11 | Greve Atletik | 3.79 +1.4 | 3.90 +1.3 | 3.86 +1.5 | 2.51 +0.5 | 3.82 +1.0 | 4.09 +3.1 | |
6 | =PB | 4.07 (w:+1.2) | Emilia Ring -11 | Gentofte IK | 3.91 +1.2 | 3.71 +0.8 | 4.07 +1.2 | 3.99 +0.4 | 3.90 +1.9 | 4.00 +1.4 |
7 | 4.04 (w:+0.6) | Luna Mølgaard -11 | Køge Atletik | 3.98 +1.7 | 3.94 +1.7 | 3.62 +0.0 | 3.98 +0.3 | 3.79 +0.5 | 4.04 +0.6 | |
8 | PB | 4.03 (w:+1.2) | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 | Sparta Atletik & løb | 4.03 +1.2 | 3.83 +0.3 | 3.89 +1.4 | 3.70 +0.9 | 3.93 +0.8 | 3.97 +0.4 |
9 | 3.90 (w:+2.6) | Lea Sophie Gatzwiller -11 | Hvidovre Atletik & Motion | 3.90 +2.6 | 3.85 +2.0 | 3.68 +0.2 | 3.73 +1.1 | 3.64 +0.1 | 3.62 +0.2 | |
10 | 3.06 (w:+2.0) | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | Herlev Atletik | 3.06 +2.0 | 3.06 +1.0 | 2.95 +1.6 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.65 | Ellen Vincentsen -11 🔗 | Sparta Atletik & løb | 437 | 4.72 | 4.72 | |
2 | 4.57 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | 201 | 4.57 | 4.57 | |
3 | 4.53 | Rose Anna Gyring -11 🔗 | Køge Atletik | 352 | 4.53 | 4.53 | |
4 | 4.13 | Isabella Kronborg Gede -11 🔗 | Trongården IF | 312 | 4.20 | 4.20 | |
5 | 4.04 | Luna Mølgaard -11 🔗 | Køge Atletik | 346 | |||
6 | 4.04 | Emilia Ring -11 🔗 | Gentofte IK | 103 | 4.07 | 4.07 | |
7 | 3.74 | Lea Sophie Gatzwiller -11 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 182 | 3.91 | 3.91 | |
8 | 3.20 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 🔗 | Herlev Atletik | 138 | 3.20 | 3.20 | |
9 | Olivia Vedel Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik | 122 | 4.05 | 3.97 | ||
10 | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 🔗 | Sparta Atletik & løb | 255 | 3.59 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.65 | Ellen Vincentsen -11 🔗 | Sparta Atletik & løb | 437 | 4.72 | 4.72 | |
2 | 4.57 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | 201 | 4.57 | 4.57 | |
3 | 4.53 | Rose Anna Gyring -11 🔗 | Køge Atletik | 352 | 4.53 | 4.53 | |
4 | 4.13 | Isabella Kronborg Gede -11 🔗 | Trongården IF | 312 | 4.20 | 4.20 | |
5 | 4.04 | Emilia Ring -11 🔗 | Gentofte IK | 103 | 4.07 | 4.07 | |
6 | 4.04 | Luna Mølgaard -11 🔗 | Køge Atletik | 346 | |||
7 | 3.74 | Lea Sophie Gatzwiller -11 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 182 | 3.91 | 3.91 | |
8 | 3.20 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 🔗 | Herlev Atletik | 138 | 3.20 | 3.20 | |
9 | Olivia Vedel Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik | 122 | 4.05 | 3.97 | ||
10 | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 🔗 | Sparta Atletik & løb | 255 | 3.59 |