Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun, 2023
Arrangør: Ballerup AK
100 meter • Indl. • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 11:50
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.6 | |||||
1 | Q | 11.34 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte IK | |
2 | q | 11.46 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup IC | |
3 | q | 12.09 | Sebastian Q. Nowotny -08 | Amager AC | |
4 | q | 13.08 | Noah Anthonisen Lazib -09 | Ballerup AK | .072 |
5 | 13.33 | Conrad Rohde -09 | Sparta Atletik & løb | ||
6 | 14.21 | Samuel Grønlund Brix -09 | Sparta Atletik & løb | ||
HEAT 2 • w:+0.0 | |||||
1 | Q | 11.66 | Birk Kryger -08 | HG ATM | |
2 | q | 11.82 | Oliver Mikkelsen Mikkelsen -08 | Sparta Atletik & løb | |
3 | q | 12.28 | Isaiah Ortega Harry -08 | Sparta Atletik & løb | |
4 | q | 13.08 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | HG ATM | .077 |
5 | 13.30 | Oskar Søttrup Dinesen -09 | Ballerup AK | ||
6 | 13.61 | Mathias Berthelsen -09 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | 13.94 | Samuel Grønlund Brix -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 13.94 | 13.94 | |
3 | 13.35 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 433 | 13.30 | 13.30 | |
4 | 11.77 | Sebastian Q. Nowotny -08 🔗 | Amager AC | 15 | 11.77 | 11.77 | |
5 | 11.18 | Matthew Mattioli -08 🔗 | Gentofte IK | 107 | 11.18 | 11.18 | |
6 | 11.46 | Daniel Nielsen -09 🔗 | Glostrup IC | 112 | 11.46 | 11.46 | |
7 | 13.10 | Noah Anthonisen Lazib -09 🔗 | Ballerup AK | 55 | 13.30 | 13.30 | |
8 | 13.55 | DNS | Jacob Stohn -08 🔗 | Gentofte IK | 106 | 13.55 | 13.55 |
HEAT 2 | |||||||
2 | 13.51 | Mathias Berthelsen -09 🔗 | Ballerup AK | 54 | 13.49 | 13.49 | |
3 | 12.99 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 🔗 | HG ATM | 149 | 12.99 | 12.99 | |
4 | 11.43 | Oliver Mikkelsen Mikkelsen -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 270 | 11.49 | 11.49 | |
5 | 11.40 | Birk Kryger -08 🔗 | HG ATM | 144 | 11.40 | 11.40 | |
6 | 11.96 | Isaiah Ortega Harry -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 247 | 11.96 | 11.96 | |
7 | 13.49 | Oskar Søttrup Dinesen -09 🔗 | Ballerup AK | 56 | 13.46 | 13.46 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.18 | Matthew Mattioli -08 🔗 | Gentofte IK | 107 | 11.18 | 11.18 | |
2 | 11.40 | Birk Kryger -08 🔗 | HG ATM | 144 | 11.40 | 11.40 | |
3 | 11.43 | Oliver Mikkelsen Mikkelsen -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 270 | 11.49 | 11.49 | |
4 | 11.46 | Daniel Nielsen -09 🔗 | Glostrup IC | 112 | 11.46 | 11.46 | |
5 | 11.77 | Sebastian Q. Nowotny -08 🔗 | Amager AC | 15 | 11.77 | 11.77 | |
6 | 11.96 | Isaiah Ortega Harry -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 247 | 11.96 | 11.96 | |
7 | 12.99 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 🔗 | HG ATM | 149 | 12.99 | 12.99 | |
8 | 13.10 | Noah Anthonisen Lazib -09 🔗 | Ballerup AK | 55 | 13.30 | 13.30 | |
9 | 13.35 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 433 | 13.30 | 13.30 | |
10 | 13.49 | Oskar Søttrup Dinesen -09 🔗 | Ballerup AK | 56 | 13.46 | 13.46 | |
11 | 13.51 | Mathias Berthelsen -09 🔗 | Ballerup AK | 54 | 13.49 | 13.49 | |
12 | 13.94 | Samuel Grønlund Brix -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 13.94 | 13.94 | |
13 | 13.55 | DNS | Jacob Stohn -08 🔗 | Gentofte IK | 106 | 13.55 | 13.55 |
14 | 14.15 | DNS | August Herring Jensen -09 🔗 | Frederiksberg IF | 71 | 14.15 |