Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun, 2023
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Hammerkast • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 10:45
3.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 45.12 | Annika Hedelund Nielsen -08 | Ballerup AK | 45.12 | 42.22 | X | 41.55 | 39.53 | 39.70 |
2 | PB | 39.60 | Charlie Redestam -08 | Helsingør IF | 39.60 | X | 38.51 | X | 35.37 | X |
3 | PB | 35.12 | Freja Riber Kristensen -08 | Slagelse Atletik DELTA | 35.12 | 32.21 | 34.05 | 34.22 | 31.88 | X |
4 | 33.32 | Silke Marie Bach Madsen -08 | Amager AC | 31.17 | 29.27 | X | 31.12 | 30.70 | 33.32 | |
5 | PB | 25.69 | Karen Leth-Sonne -09 | Herlev Atletik | 23.61 | 24.38 | 23.75 | 25.69 | 23.29 | 24.16 |
6 | 25.39 | Helene Andersen -08 | Greve Atletik | 24.78 | X | X | 25.39 | X | 24.96 | |
7 | PB | 20.72 | Hannah Damborg -09 | Bagsværd AC | 19.99 | 20.72 | X | 18.93 | 17.55 | 19.07 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 300.69 | Freja Riber Kristensen -08 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 236 | 34.84 | 34.84 | |
2 | 38.98 | Charlie Redestam -08 🔗 | Helsingør IF | 129 | 38.99 | 38.55 | |
3 | 34.28 | Silke Marie Bach Madsen -08 🔗 | Amager AC | 16 | 34.28 | 33.70 | |
4 | 27.78 | Helene Andersen -08 🔗 | Greve Atletik | 118 | 28.07 | 28.07 | |
5 | Annika Hedelund Nielsen -08 🔗 | Ballerup AK | 46 | 41.50 | 41.50 | ||
6 | Karen Leth-Sonne -09 🔗 | Herlev Atletik | 139 | 25.04 | 25.04 | ||
7 | Hannah Damborg -09 🔗 | Bagsværd AC | 35 | 18.77 | 18.77 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 300.69 | Freja Riber Kristensen -08 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 236 | 34.84 | 34.84 | |
2 | 38.98 | Charlie Redestam -08 🔗 | Helsingør IF | 129 | 38.99 | 38.55 | |
3 | 34.28 | Silke Marie Bach Madsen -08 🔗 | Amager AC | 16 | 34.28 | 33.70 | |
4 | 27.78 | Helene Andersen -08 🔗 | Greve Atletik | 118 | 28.07 | 28.07 | |
5 | Hannah Damborg -09 🔗 | Bagsværd AC | 35 | 18.77 | 18.77 | ||
6 | Annika Hedelund Nielsen -08 🔗 | Ballerup AK | 46 | 41.50 | 41.50 | ||
7 | Karen Leth-Sonne -09 🔗 | Herlev Atletik | 139 | 25.04 | 25.04 |