Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug, 2014
Arrangør: Sparta
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast4 x 40 meter stafet4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet
600 meter • Finale • Drenge 12 år • Lørdag kl. 16:25
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 1.45.78 | Linus Lindquist -02 | Sparta AM |
2 | 1.47.39 | Noah Grunnet Nouri -02 | Sparta AM |
3 | 1.48.01 | Anders Bang -02 | Sparta AM |
4 | 1.53.88 | Christian Holst Lindgreen -02 | Sparta AM |
5 | 1.54.47 | Andreas Lange -02 | Gentofte IK |
6 | 1.57.24 | Marius Greve Barslev -02 | Hvidovre AM |
7 | 2.09.62 | Thodor Hvass -02 | Sparta AM |
8 | 2.23.97 | Asbjørn Birkelund -02 | Københavns IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
DNS | Lucas Soulier -02 | Slagelse Atletik DELTA | 358 | ||
2.02.10 | DNS | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | Trongården IF | 302 | |
DNS | Rasmus Post Meyhoff -02 | Køge Atletik | 574 | ||
1.45.12 | DNS | Thor Jørgensen -02 | Ballerup AK | 862 | |
1 | 1.47.94 | Anders Bang -02 | Sparta AM | 203 | |
2 | Thodor Hvass -02 | Sparta AM | 204 | ||
3 | 1.50.00 | Andreas Lange -02 | Gentofte IK | 416 | |
4 | 1.43.20 | Linus Lindquist -02 | Sparta AM | 209 | |
5 | Marius Greve Barslev -02 | Hvidovre AM | 688 | ||
6 | 2.31.12 | Asbjørn Birkelund -02 | Københavns IF | 760 | |
7 | 1.54.86 | Christian Holst Lindgreen -02 | Sparta AM | 201 | |
8 | 1.45.93 | Noah Grunnet Nouri -02 | Sparta AM | 205 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.43.20 | Linus Lindquist -02 | Sparta AM | 209 | |
2 | 1.45.93 | Noah Grunnet Nouri -02 | Sparta AM | 205 | |
3 | 1.47.94 | Anders Bang -02 | Sparta AM | 203 | |
4 | 1.50.00 | Andreas Lange -02 | Gentofte IK | 416 | |
5 | 1.54.86 | Christian Holst Lindgreen -02 | Sparta AM | 201 | |
6 | 2.31.12 | Asbjørn Birkelund -02 | Københavns IF | 760 | |
7 | Marius Greve Barslev -02 | Hvidovre AM | 688 | ||
8 | Thodor Hvass -02 | Sparta AM | 204 | ||
9 | 1.45.12 | DNS | Thor Jørgensen -02 | Ballerup AK | 862 |
10 | 2.02.10 | DNS | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | Trongården IF | 302 |
11 | DNS | Rasmus Post Meyhoff -02 | Køge Atletik | 574 | |
12 | DNS | Lucas Soulier -02 | Slagelse Atletik DELTA | 358 |