Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug, 2014
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast4 x 40 meter stafet4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet
Længdespring • Finale • Piger 11 år • Søndag kl. 10:20
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.69 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 4.64 | 4.50 | 4.44 | 4.39 | 4.50 | 4.69 |
2 | 4.39 | Karla Scharfe -03 | Sparta AM | 4.17 | 4.35 | 4.37 | 4.06 | 4.39 | 4.31 |
3 | 4.13 | Augusta E. Bentsen -03 | IK Olympia | 3.89 | 4.03 | 3.91 | 3.84 | 4.12 | 4.13 |
4 | 3.92 | Flora Chalmer -03 | Trongården IF | 3.87 | 3.86 | 3.64 | 3.78 | 3.90 | 3.92 |
5 | 3.87 | Iben Winther -03 | Bagsværd AC | 3.47 | 3.66 | 3.41 | 3.74 | 3.87 | 3.83 |
6 | 3.74 | Emile Mossin Nørregaard -03 | Sparta AM | 3.45 | 3.60 | 3.48 | 3.51 | 3.46 | 3.74 |
7 | 3.73 | Isabella Axelsson -03 | SWE - UF Contact | 3.29 | 3.60 | 3.62 | 3.68 | 3.56 | 3.73 |
8 | 3.60 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | 2.47 | 3.55 | 3.42 | 3.60 | 3.47 | 3.52 |
9 | 3.55 | Annika Haldbo -03 | Sparta AM | X | 3.55 | X | |||
10 | 3.54 | Filippa Zäll -03 | SWE - Ängelholm IF | 3.29 | 3.17 | 3.54 | |||
11 | 3.46 | Alberte N. Ulrik -03 | Københavns IF | 3.46 | 3.41 | 3.19 | |||
12 | 3.43 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta AM | 3.30 | 3.20 | 3.43 | |||
13 | 3.34 | Katrine Risvig -03 | Skive AM | 3.23 | 3.34 | 3.28 | |||
14 | 3.25 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | 3.22 | 3.25 | 3.06 | |||
15 | 3.02 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | Sparta AM | 2.87 | X | 3.02 | |||
16 | 2.91 | Bianca Gad -03 | Københavns IF | 2.75 | 2.91 | 2.84 | |||
17 | 2.61 | Emma Stenius -03 | Københavns IF | 2.61 | 2.49 | 2.55 | |||
18 | 2.57 | Julie B. Nielsen -03 | Københavns IF | 2.57 | 2.38 | 2.57 | |||
19 | 2.42 | Ida Fuglsang -03 | Københavns IF | 2.30 | 2.33 | 2.42 | |||
20 | 2.26 | Sarah Graabek Stig -03 | Sparta AM | 2.06 | 2.07 | 2.26 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
3.98 | DNS | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 334 | |
1 | 4.45 | Karla Scharfe -03 | Sparta AM | 47 | |
2 | 4.52 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 340 | |
3 | 3.39 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | 719 | |
4 | 2.50 | Emma Stenius -03 | Københavns IF | 731 | |
5 | Katrine Risvig -03 | Skive AM | 606 | ||
6 | Sarah Graabek Stig -03 | Sparta AM | 237 | ||
7 | 3.82 | Augusta E. Bentsen -03 | IK Olympia | 652 | |
8 | 3.68 | Iben Winther -03 | Bagsværd AC | 672 | |
9 | Flora Chalmer -03 | Trongården IF | 665 | ||
10 | 2.85 | Ida Fuglsang -03 | Københavns IF | 729 | |
11 | 4.18 | Annika Haldbo -03 | Sparta AM | 33 | |
12 | 3.83 | Emile Mossin Nørregaard -03 | Sparta AM | 34 | |
13 | 2.55 | Julie B. Nielsen -03 | Københavns IF | 724 | |
14 | 2.53 | Bianca Gad -03 | Københavns IF | 720 | |
15 | 3.53 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta AM | 45 | |
16 | 3.28 | Alberte N. Ulrik -03 | Københavns IF | 723 | |
17 | 3.75 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | 52 | |
18 | DNS | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 443 | |
18 | 3.16 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | Sparta AM | 29 | |
19 | 2.38 | DNS | Iben Østrup-Møller -03 | Københavns IF | 722 |
20 | Filippa Zäll -03 | SWE - Ängelholm IF | 571 | ||
21 | Isabella Axelsson -03 | SWE - UF Contact | 512 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4.52 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 340 | |
2 | 4.45 | Karla Scharfe -03 | Sparta AM | 47 | |
3 | 4.18 | Annika Haldbo -03 | Sparta AM | 33 | |
4 | 3.83 | Emile Mossin Nørregaard -03 | Sparta AM | 34 | |
5 | 3.82 | Augusta E. Bentsen -03 | IK Olympia | 652 | |
6 | 3.75 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | 52 | |
7 | 3.68 | Iben Winther -03 | Bagsværd AC | 672 | |
8 | 3.53 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta AM | 45 | |
9 | 3.39 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | 719 | |
10 | 3.28 | Alberte N. Ulrik -03 | Københavns IF | 723 | |
11 | 3.16 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | Sparta AM | 29 | |
12 | 2.85 | Ida Fuglsang -03 | Københavns IF | 729 | |
13 | 2.55 | Julie B. Nielsen -03 | Københavns IF | 724 | |
14 | 2.53 | Bianca Gad -03 | Københavns IF | 720 | |
15 | 2.50 | Emma Stenius -03 | Københavns IF | 731 | |
16 | Katrine Risvig -03 | Skive AM | 606 | ||
17 | Sarah Graabek Stig -03 | Sparta AM | 237 | ||
18 | Isabella Axelsson -03 | SWE - UF Contact | 512 | ||
19 | Filippa Zäll -03 | SWE - Ängelholm IF | 571 | ||
20 | Flora Chalmer -03 | Trongården IF | 665 | ||
21 | 3.98 | DNS | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 334 |
22 | 2.38 | DNS | Iben Østrup-Møller -03 | Københavns IF | 722 |
23 | DNS | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 443 |