ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun, 2018
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
200 meter • Finale • Drenge 13 år • Lørdag kl. 14:25
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.4 | |||
1 | 26.83 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup AK |
4 | 28.72 | Luca Høgenhaven -05 | Helsingør IF |
5 | 29.13 | Simon Worsøe Clausen -05 | Hvidovre AM |
7 | 30.11 | Victor Schmith Bauesager -05 | Ballerup AK |
8 | 30.11 | Bertil Slotsgaard -05 | Ballerup AK |
11 | 31.06 | Albert Casselgreen -05 | Gentofte IK |
HEAT 2 • w:-2.0 | |||
2 | 27.02 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik |
3 | 27.28 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta |
6 | 29.54 | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF |
9 | 30.96 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød AM |
10 | 31.04 | Mads Vielsøe-Nielsen -05 | HG ATM |
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 26.83 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup AK |
2 | 27.02 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik |
3 | 27.28 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta |
4 | 28.72 | Luca Høgenhaven -05 | Helsingør IF |
5 | 29.13 | Simon Worsøe Clausen -05 | Hvidovre AM |
6 | 29.54 | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF |
7 | 30.11 | Victor Schmith Bauesager -05 | Ballerup AK |
8 | 30.11 | Bertil Slotsgaard -05 | Ballerup AK |
9 | 30.96 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød AM |
10 | 31.04 | Mads Vielsøe-Nielsen -05 | HG ATM |
11 | 31.06 | Albert Casselgreen -05 | Gentofte IK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Albert Casselgreen -05 | Gentofte IK | 159 | ||
2 | Simon Worsøe Clausen -05 | Hvidovre AM | 272 | ||
3 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup AK | 62 | ||
4 | Bertil Slotsgaard -05 | Ballerup AK | 57 | ||
5 | Victor Schmith Bauesager -05 | Ballerup AK | 120 | ||
6 | Luca Høgenhaven -05 | Helsingør IF | 213 | ||
HEAT 2 | |||||
2 | 21.14 | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF | 152 | |
3 | 26.98 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta | 476 | |
4 | 30.54 | Mads Vielsøe-Nielsen -05 | HG ATM | 228 | |
5 | 31.12 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød AM | 3 | |
6 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik | 244 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 21.14 | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF | 152 | |
2 | 26.98 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta | 476 | |
3 | 30.54 | Mads Vielsøe-Nielsen -05 | HG ATM | 228 | |
4 | 31.12 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød AM | 3 | |
5 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup AK | 62 | ||
6 | Bertil Slotsgaard -05 | Ballerup AK | 57 | ||
7 | Victor Schmith Bauesager -05 | Ballerup AK | 120 | ||
8 | Albert Casselgreen -05 | Gentofte IK | 159 | ||
9 | Luca Høgenhaven -05 | Helsingør IF | 213 | ||
10 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik | 244 | ||
11 | Simon Worsøe Clausen -05 | Hvidovre AM | 272 | ||
12 | DNS | Dominic William Mensah -05 | Ballerup AK | 65 |