Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun., 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter100 meter Frame Running200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast600 meter kapgang
Længdespring • Finale • Drenge 8 år • Søndag kl. 10:10
1 meter zoneafsæt
Ved målstregen
Forsøg: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.13 (w:+1.4) | Tristan Eldrup Kjær -14 | Slagelse Atletik Delta | 2.86 +0.2 | 3.13 +1.4 | 3.08 +1.7 | |
2 | 2.95 (w:+2.1) | Liam Kennedy -14 | Herlev Atletik | 1.92 +1.3 | 2.95 +2.1 | 2.91 +2.0 | |
3 | =SB | 2.91 (w:+1.8) | Benjamin Schjøtt Prægel -14 | Gentofte IK | 2.74 +1.1 | 2.91 +1.8 | 2.71 +1.8 |
4 | 2.72 (w:+1.2) | Laurits Laursen -14 | Glostrup IC Atletik | 2.54 +1.5 | 2.72 +1.2 | 2.38 +1.7 | |
5 | 2.44 (w:+1.3) | Frederik Siig Vestentoft -15 | Bagsværd AC | 2.44 +1.3 | X | X | |
6 | 2.23 (w:+0.8) | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | 2.11 +1.8 | 2.23 +0.8 | 1.79 +1.0 | |
7 | 2.21 (w:+2.4) | Johannes Sølund -14 | Bagsværd AC | 1.92 +2.2 | 2.21 +2.4 | 2.05 +1.9 | |
8 | 2.20 (w:+1.5) | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 2.20 +1.5 | 2.12 +1.5 | 2.16 +2.8 | |
9 | 2.19 (w:+2.8) | Hannibal Sølgaard -15 | Bagsværd AC | 2.17 +0.5 | 2.16 +2.2 | 2.19 +2.8 | |
10 | 2.15 (w:+1.9) | Joshua Kramarz -14 | Københavns IF | 1.84 +1.6 | 2.15 +1.9 | 2.11 +2.2 | |
11 | 1.97 (w:+1.2) | Vincent Nørgaard Ingerslev -15 | Bagsværd AC | 1.97 +1.2 | 1.92 +1.8 | X |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vincent Nørgaard Ingerslev -15 | Bagsværd AC | ||||
2 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | ||||
3 | Hannibal Sølgaard -15 | Bagsværd AC | ||||
4 | Frederik Siig Vestentoft -15 | Bagsværd AC | ||||
5 | Benjamin Schjøtt Prægel -14 | Gentofte IK | 2.91 | |||
6 | 1.88 | Joshua Kramarz -14 | Københavns IF | |||
7 | 2.12 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd AC | |||
8 | 2.35 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | |||
9 | 2.89 | Liam Kennedy -14 | Herlev Atletik | 2.89 | 2.89 | |
10 | 2.99 | Tristan Eldrup Kjær -14 | Slagelse Atletik Delta | |||
11 | 3.16 | Laurits Laursen -14 | Glostrup IC Atletik | 3.16 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.16 | Laurits Laursen -14 | Glostrup IC Atletik | 3.16 | ||
2 | 2.99 | Tristan Eldrup Kjær -14 | Slagelse Atletik Delta | |||
3 | 2.89 | Liam Kennedy -14 | Herlev Atletik | 2.89 | 2.89 | |
4 | 2.35 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | |||
5 | 2.12 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd AC | |||
6 | 1.88 | Joshua Kramarz -14 | Københavns IF | |||
7 | Frederik Siig Vestentoft -15 | Bagsværd AC | ||||
8 | Hannibal Sølgaard -15 | Bagsværd AC | ||||
9 | Vincent Nørgaard Ingerslev -15 | Bagsværd AC | ||||
10 | Benjamin Schjøtt Prægel -14 | Gentofte IK | 2.91 | |||
11 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik |