Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep. - 1 okt., 2017
Arrangør: Greve Atletik
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet200m roadrunner100m roadrunner1500m roadrunner
80 meter • Indl. • Piger 12 år • Søndag kl. 11:45
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 4 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.8 | ||||
1 | Q | 11.79 | Wilma Nilsson -05 | SWE-Klippans FK |
2 | Q | 13.19 | Vilma Tambour Petersen -05 | Amager AC |
3 | Q | 13.64 | Inaya Atif Ilyas -05 | Sparta |
4 | Q | 13.96 | Dua Atif Ilyas -05 | Sparta |
5 | Q | 14.00 | Laura Zarp Jensen -05 | IK Olympia |
HEAT 2 • w:-1.4 | ||||
1 | Q | 12.61 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta |
2 | Q | 12.99 | Freja Veicherts -05 | Københavns IF |
3 | Q | 13.14 | Maria Bertram -05 | Glostrup IC |
4 | Q | 13.23 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Ballerup AK |
5 | Q | 14.24 | Lærke Graversen -05 | Greve Atletik |
6 | Q | 15.45 | Birgit Svendsen -05 | Glostrup IC |
HEAT 3 • w:-3.2 | ||||
1 | Q | 12.09 | Filippa Roug -05 | Ballerup AK |
2 | Q | 12.34 | Laura-Jo Buchard Hansen -05 | Amager AC |
3 | Q | 12.48 | Amélie Vejlgaard -05 | Sparta |
4 | Q | 12.70 | Ingrid Gram Jensen -05 | Sparta |
5 | Q | 13.05 | Alma Horsgaard -05 | Københavns IF |
6 | Q | 13.09 | Ditte Jensen -05 | Københavns IF |
HEAT 4 • w:-1.3 | ||||
1 | Q | 10.83 | Emilia Johansson -05 | SWE-Klippans FK |
2 | Q | 10.96 | Ashley Ghanogoh -05 | Ballerup AK |
3 | Q | 11.69 | Thea Lei Hansgaard -05 | Holte Atletik |
4 | Q | 12.00 | Karla Bundgaard Langvik -05 | Sparta |
5 | Q | 12.02 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta |
6 | Q | 12.02 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | DNS | Elena Rossi -05 | Gentofte IK | |
3 | Dua Atif Ilyas -05 | Sparta | ||
4 | Wilma Nilsson -05 | SWE-Klippans FK | ||
5 | Inaya Atif Ilyas -05 | Sparta | ||
6 | Laura Zarp Jensen -05 | IK Olympia | ||
7 | Vilma Tambour Petersen -05 | Amager AC | ||
HEAT 2 | ||||
2 | Lærke Graversen -05 | Greve Atletik | ||
3 | Birgit Svendsen -05 | Glostrup IC | ||
4 | 12.86 | Freja Veicherts -05 | Københavns IF | |
5 | 12.39 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | |
6 | 13.02 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Ballerup AK | |
7 | Maria Bertram -05 | Glostrup IC | ||
HEAT 3 | ||||
2 | 12.39 | Ditte Jensen -05 | Københavns IF | |
3 | 11.91 | Ingrid Gram Jensen -05 | Sparta | |
4 | 11.84 | Amélie Vejlgaard -05 | Sparta | |
5 | 11.83 | Filippa Roug -05 | Ballerup AK | |
6 | 11.90 | Laura-Jo Buchard Hansen -05 | Amager AC | |
7 | 12.29 | Alma Horsgaard -05 | Københavns IF | |
HEAT 4 | ||||
2 | 11.80 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | |
3 | 11.58 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | |
4 | 11.24 | DNS | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte Atletik |
5 | 10.67 | Emilia Johansson -05 | SWE-Klippans FK | |
6 | 10.88 | Ashley Ghanogoh -05 | Ballerup AK | |
7 | 11.56 | Karla Bundgaard Langvik -05 | Sparta | |
8 | 11.78 | Thea Lei Hansgaard -05 | Holte Atletik |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 10.67 | Emilia Johansson -05 | SWE-Klippans FK | |
2 | 10.88 | Ashley Ghanogoh -05 | Ballerup AK | |
3 | 11.56 | Karla Bundgaard Langvik -05 | Sparta | |
4 | 11.58 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | |
5 | 11.78 | Thea Lei Hansgaard -05 | Holte Atletik | |
6 | 11.80 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | |
7 | 11.83 | Filippa Roug -05 | Ballerup AK | |
8 | 11.84 | Amélie Vejlgaard -05 | Sparta | |
9 | 11.90 | Laura-Jo Buchard Hansen -05 | Amager AC | |
10 | 11.91 | Ingrid Gram Jensen -05 | Sparta | |
11 | 12.29 | Alma Horsgaard -05 | Københavns IF | |
12 | 12.39 | Ditte Jensen -05 | Københavns IF | |
13 | 12.39 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | |
14 | 12.86 | Freja Veicherts -05 | Københavns IF | |
15 | 13.02 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Ballerup AK | |
16 | Vilma Tambour Petersen -05 | Amager AC | ||
17 | Birgit Svendsen -05 | Glostrup IC | ||
18 | Maria Bertram -05 | Glostrup IC | ||
19 | Lærke Graversen -05 | Greve Atletik | ||
20 | Laura Zarp Jensen -05 | IK Olympia | ||
21 | Wilma Nilsson -05 | SWE-Klippans FK | ||
22 | Inaya Atif Ilyas -05 | Sparta | ||
23 | Dua Atif Ilyas -05 | Sparta | ||
24 | 11.04 | DNS | Emilie Børregaard Voigt -05 | Sparta |
25 | 11.24 | DNS | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte Atletik |
26 | DNS | Elena Rossi -05 | Gentofte IK |