Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
30 sep - 1 okt, 2017
Arrangør: Greve Atletik
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet200m roadrunner100m roadrunner1500m roadrunner
Kuglestød • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 14:15
3.0 kg
På stadion
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.87 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik Delta | 11.87 | 11.25 | 11.27 | X | 11.57 | X |
2 | 9.69 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Hvidovre AM | 9.16 | 9.41 | 9.13 | 9.13 | 8.68 | 9.69 |
3 | 9.61 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 9.14 | 8.96 | 8.82 | 9.61 | 9.48 | 9.38 |
4 | 9.52 | Sofia Lange -02 | Sparta | 9.08 | 9.34 | 9.52 | 9.08 | 9.51 | X |
5 | 9.45 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 8.58 | 9.20 | 9.13 | 7.63 | 9.45 | 8.96 |
6 | 9.30 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 9.30 | 7.51 | 8.31 | 8.28 | 8.75 | 8.78 |
7 | 8.47 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | 8.47 | X | 7.98 | |||
8 | 8.14 | Emilie Bank Mikkelsen -02 | Sparta | 7.58 | 7.70 | 8.14 | |||
9 | 8.09 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | X | 7.96 | 8.09 | |||
10 | 7.96 | Mille Juel Jensen -02 | Køge Atletik | 7.89 | 7.96 | 7.21 | |||
11 | 7.81 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 7.34 | 7.26 | 7.81 | |||
12 | 7.68 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | X | 7.30 | 7.68 | |||
13 | 7.49 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 7.49 | X | 6.98 | |||
14 | 7.46 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 6.22 | 7.27 | 7.46 | |||
15 | 6.68 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Hvidovre AM | 5.98 | 6.68 | 6.10 | |||
16 | 6.56 | Sheila Juel Petersen -03 | Fredensborg Atletik Klub | 6.33 | 6.56 | 6.50 | |||
NM | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | X | X | X | X | X | X |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Hvidovre AM | ||
2 | Mille Juel Jensen -02 | Køge Atletik | ||
3 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Hvidovre AM | ||
4 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | ||
5 | 6.97 | Sheila Juel Petersen -03 | Fredensborg Atletik Klub | |
6 | 7.15 | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | |
7 | 7.39 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | |
8 | 7.85 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | |
9 | 8.47 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | |
10 | 8.59 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | |
11 | 8.82 | DNS | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik |
12 | 8.89 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | |
13 | 8.93 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | |
14 | 9.15 | Emilie Bank Mikkelsen -02 | Sparta | |
15 | 10.39 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | |
16 | 10.72 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | |
17 | 10.91 | Sofia Lange -02 | Sparta | |
18 | 11.68 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik Delta |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 11.68 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik Delta | |
2 | 10.91 | Sofia Lange -02 | Sparta | |
3 | 10.72 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | |
4 | 10.39 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | |
5 | 9.15 | Emilie Bank Mikkelsen -02 | Sparta | |
6 | 8.93 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | |
7 | 8.89 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | |
8 | 8.59 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | |
9 | 8.47 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | |
10 | 7.85 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | |
11 | 7.39 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | |
12 | 7.15 | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | |
13 | 6.97 | Sheila Juel Petersen -03 | Fredensborg Atletik Klub | |
14 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Hvidovre AM | ||
15 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Hvidovre AM | ||
16 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | ||
17 | Mille Juel Jensen -02 | Køge Atletik | ||
18 | 8.82 | DNS | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik |