DMU hold finale • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
22 sep, 2018
Arrangør: Ballerup AK
4 x 100 meter stafet • Finale • Drenge 12-15 år • Lørdag kl. 17:55
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | 47.18 | 942 | Vilhelm Krüger -04, Dhruv Mehrotra -03, Louis Maillet -04, Frederik Thorup Sørensen -04 | Sparta - A | .174 |
2 | 48.49 | 870 | Lukas Medina Sørensen -03, Neloo Falck -03, William Elsner -03, Mik Resen Lønborg -03 | Københavns IF - A | .484 |
3 | 49.19 | 833 | Rasmus Ingemann -03, Rasmus Holm -04, Sofus Hansen -03, Christoffer Erritsøe -03 | Aarhus 1900 - A | .185 |
4 | 51.50 | 716 | Jeppe Bruun -03, Jelmer Scholten -04, Niels Skovsgård -05, Frederik R. Larsen -03 | SIK 80/Dybvad | .492 |
6 | 59.21 | 393 | Magnus Herche -03, Sebastian Monneret -03, Viktor Bech Petersen -03, Nikolaj Andersen -04 | Amager AC - A | .208 |
HEAT 2 | |||||
5 | 53.43 | Jakob Nissen -03, Markus Markussen -04, Benjamin Copp -04, Malte Korsbjerg Dam -03 | Aarhus 1900 - B | .424 | |
DNF | Mads Rubek Vitoft -03, Malte Bank -03, Rasmus Hvorup Jensen -04, Tobias Bjerre -04 | Sparta - B | |||
DQ | Gustav Andersen -04, Jonas Andersen -03, Otto Brekling Brushøj -05, Oliver Larsen -05 | Amager AC - B | .315 |
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
1 | 47.18 | 942 | Vilhelm Krüger -04, Dhruv Mehrotra -03, Louis Maillet -04, Frederik Thorup Sørensen -04 | Sparta - A | .174 |
2 | 48.49 | 870 | Lukas Medina Sørensen -03, Neloo Falck -03, William Elsner -03, Mik Resen Lønborg -03 | Københavns IF - A | .484 |
3 | 49.19 | 833 | Rasmus Ingemann -03, Rasmus Holm -04, Sofus Hansen -03, Christoffer Erritsøe -03 | Aarhus 1900 - A | .185 |
4 | 51.50 | 716 | Jeppe Bruun -03, Jelmer Scholten -04, Niels Skovsgård -05, Frederik R. Larsen -03 | SIK 80/Dybvad | .492 |
5 | 53.43 | Jakob Nissen -03, Markus Markussen -04, Benjamin Copp -04, Malte Korsbjerg Dam -03 | Aarhus 1900 - B | .424 | |
6 | 59.21 | 393 | Magnus Herche -03, Sebastian Monneret -03, Viktor Bech Petersen -03, Nikolaj Andersen -04 | Amager AC - A | .208 |
DNF | Mads Rubek Vitoft -03, Malte Bank -03, Rasmus Hvorup Jensen -04, Tobias Bjerre -04 | Sparta - B | |||
DQ | Gustav Andersen -04, Jonas Andersen -03, Otto Brekling Brushøj -05, Oliver Larsen -05 | Amager AC - B | .315 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | #1 | Rasmus Ingemann -03, Rasmus Holm -04, Sofus Hansen -03, Christoffer Erritsøe -03 | Aarhus 1900 - A | |
3 | #1 | Magnus Herche -03, Sebastian Monneret -03, Viktor Bech Petersen -03, Nikolaj Andersen -04 | Amager AC - A | |
4 | #1 | Lukas Medina Sørensen -03, Neloo Falck -03, William Elsner -03, Mik Resen Lønborg -03 | Københavns IF - A | |
5 | #1 | Jeppe Bruun -03, Jelmer Scholten -04, Niels Skovsgård -05, Frederik R. Larsen -03 | SIK 80/Dybvad | |
6 | #1 | Vilhelm Krüger -04, Dhruv Mehrotra -03, Louis Maillet -04, Frederik Thorup Sørensen -04 | Sparta - A | |
HEAT 2 | ||||
2 | #2 | Jakob Nissen -03, Markus Markussen -04, Benjamin Copp -04, Malte Korsbjerg Dam -03 | Aarhus 1900 - B | |
3 | #2 | Mads Rubek Vitoft -03, Malte Bank -03, Rasmus Hvorup Jensen -04, Tobias Bjerre -04 | Sparta - B | |
4 | #2 | Gustav Andersen -04, Jonas Andersen -03, Otto Brekling Brushøj -05, Oliver Larsen -05 | Amager AC - B |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Magnus Herche -03, Sebastian Monneret -03, Viktor Bech Petersen -03, Nikolaj Andersen -04 | Amager AC - A | |
2 | #1 | Lukas Medina Sørensen -03, Neloo Falck -03, William Elsner -03, Mik Resen Lønborg -03 | Københavns IF - A | |
3 | #1 | Jeppe Bruun -03, Jelmer Scholten -04, Niels Skovsgård -05, Frederik R. Larsen -03 | SIK 80/Dybvad | |
4 | #1 | Vilhelm Krüger -04, Dhruv Mehrotra -03, Louis Maillet -04, Frederik Thorup Sørensen -04 | Sparta - A | |
5 | #1 | Rasmus Ingemann -03, Rasmus Holm -04, Sofus Hansen -03, Christoffer Erritsøe -03 | Aarhus 1900 - A | |
6 | #2 | Gustav Andersen -04, Jonas Andersen -03, Otto Brekling Brushøj -05, Oliver Larsen -05 | Amager AC - B | |
7 | #2 | Mads Rubek Vitoft -03, Malte Bank -03, Rasmus Hvorup Jensen -04, Tobias Bjerre -04 | Sparta - B | |
8 | #2 | Jakob Nissen -03, Markus Markussen -04, Benjamin Copp -04, Malte Korsbjerg Dam -03 | Aarhus 1900 - B |