Copenhagen Athletics Games • Østerbro Stadium • Copenhagen
26 jun, 2018
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
100 Metres100 Metres (extra)400 Metres, Heat A400 Metres, Heat BWilson Kipketer Tribute 800 Metres800 Metres, Heat B800 Metres, Heat C1500 Metres1500 Metres, Heat A1500 Metres, Heat B3000 Metres SteeplechaseLong JumpShot Put100 Metres Hurdles110 Metres Hurdles400 Metres HurdlesDiscus Throw
1500 Metres • Finale • Girls • Tirsdag kl. 17:45
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 4.53.67 | Sofia Thøgersen | X |
2 | 4.58.58 | Elisabeth Møller Rønnstad | X |
3 | 5.02.77 | Elvira Helleskov Batko | X |
4 | 5.09.82 | Sarah Glad | X |
5 | 5.39.09 | Madeleine A A Rasmussen | X |
6 | 5.56.26 | Anna EB Pedersen | X |
7 | 6.05.59 | Cornelie Bruun Seidewinkel | X |
8 | 6.05.67 | Cecilie Skaunsgaard | X |
9 | 6.09.16 | Cassandra Mikkelsen | X |
10 | 6.10.76 | Laura Diaz Friis | X |
11 | 6.11.30 | Emma Brøndum Andersen | X |
12 | 6.19.16 | Emilie Vester-Schou | X |
13 | 6.32.93 | Sarah Reuther | X |
14 | 6.40.31 | Sara-Marie Løvgreen | X |
15 | 6.40.95 | Olivia Legaard | X |
16 | 6.45.28 | Frida Damkjær | X |
17 | 6.45.71 | Erika Livia Wischmann | X |
18 | 6.52.97 | Selma Van Maarschalkerweerd | X |
19 | 6.53.99 | Nana Lindgreen | X |
20 | 6.59.89 | Freja Emilie Hrubenja | X |
21 | 7.01.30 | Annabella Serup | X |
22 | 7.03.53 | Ella Fredlund Husby | X |
23 | 7.09.86 | Kristine Adolph | X |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Frida Damkjær | X | |
2 | Elisabeth Møller Rønnstad | X | |
3 | Madeleine A A Rasmussen | X | |
4 | Sofia Thøgersen | X | |
5 | Kristine Adolph | X | |
6 | Sara-Marie Løvgreen | X | |
7 | Emma Brøndum Andersen | X | |
8 | Olivia Legaard | X | |
9 | Selma Van Maarschalkerweerd | X | |
10 | Cassandra Mikkelsen | X | |
11 | Emilie Vester-Schou | X | |
12 | Elvira Helleskov Batko | X | |
13 | Anna EB Pedersen | X | |
14 | Cornelie Bruun Seidewinkel | X | |
15 | Nana Lindgreen | X | |
16 | Laura Diaz Friis | X | |
17 | Ella Fredlund Husby | X | |
18 | Cecilie Skaunsgaard | X | |
19 | Sarah Reuther | X | |
20 | Annabella Serup | X | |
21 | Erika Livia Wischmann | X | |
22 | Sarah Glad | X | |
23 | Freja Emilie Hrubenja | X |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Frida Damkjær | X | |
2 | Elisabeth Møller Rønnstad | X | |
3 | Madeleine A A Rasmussen | X | |
4 | Sofia Thøgersen | X | |
5 | Kristine Adolph | X | |
6 | Sara-Marie Løvgreen | X | |
7 | Emma Brøndum Andersen | X | |
8 | Olivia Legaard | X | |
9 | Selma Van Maarschalkerweerd | X | |
10 | Cassandra Mikkelsen | X | |
11 | Freja Emilie Hrubenja | X | |
12 | Emilie Vester-Schou | X | |
13 | Elvira Helleskov Batko | X | |
14 | Anna EB Pedersen | X | |
15 | Cornelie Bruun Seidewinkel | X | |
16 | Nana Lindgreen | X | |
17 | Laura Diaz Friis | X | |
18 | Ella Fredlund Husby | X | |
19 | Cecilie Skaunsgaard | X | |
20 | Sarah Reuther | X | |
21 | Annabella Serup | X | |
22 | Erika Livia Wischmann | X | |
23 | Sarah Glad | X |