Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter100 meter racerunners200 meter300 meter400 meter600 meter400 meter racerunners800 meter1000 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
80 meter • Indl. • Drenge 12-13 år • Søndag kl. 10:15
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.3 | |||||
1 | Q | 10.47 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub | .462 |
2 | Q | 10.73 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup IC | .728 |
3 | Q | 10.93 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik & Løb | .923 |
4 | q | 10.96 | Oliver Someya Elklint -08 | Sparta Atletik & Løb | .959 |
5 | q | 11.21 | Anton Kyst -08 | Bagsværd Atletik Club | .205 |
6 | 11.24 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta Atletik & Løb | .239 | |
7 | 12.70 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | Herlufsholm GF ATM | .693 | |
HEAT 2 • w:+2.8 | |||||
1 | Q | 10.80 | Birk Kryger -08 | Herlufsholm GF ATM | .793 |
2 | Q | 11.01 | Jonas Gretlund -09 | Amager Atletik Club | .009 |
3 | Q | 11.57 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte Idræts Klub | .567 |
4 | 11.78 | William Matthew Buck -08 | Sparta Atletik & Løb | .776 | |
5 | 11.92 | Alvin Irmark- Andersen -09 | Roar Atletik | .912 | |
6 | 12.48 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | .472 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik & Løb | 525 | 10.86 | |||
3 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub | 158 | ||||
4 | 11.48 | Anton Kyst -08 | Bagsværd Atletik Club | 37 | 11.48 | 11.48 | |
5 | 10.94 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup IC | 162 | 10.94 | 10.94 | |
6 | 11.39 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta Atletik & Løb | 482 | 11.39 | ||
7 | 13.61 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | Herlufsholm GF ATM | 215 | 13.61 | 13.61 | |
8 | Oliver Someya Elklint -08 | Sparta Atletik & Løb | 526 | 10.87 | |||
HEAT 2 | |||||||
2 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte Idræts Klub | 154 | ||||
3 | 12.84 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | 183 | 12.84 | 12.84 | |
4 | 11.35 | Jonas Gretlund -09 | Amager Atletik Club | 17 | 11.35 | 11.35 | |
5 | 11.03 | Birk Kryger -08 | Herlufsholm GF ATM | 208 | 11.03 | 11.03 | |
6 | 12.00 | William Matthew Buck -08 | Sparta Atletik & Løb | 559 | 12.00 | ||
7 | Alvin Irmark- Andersen -09 | Roar Atletik | 401 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.94 | Daniel Nielsen -09 | Glostrup IC | 162 | 10.94 | 10.94 | |
2 | 11.03 | Birk Kryger -08 | Herlufsholm GF ATM | 208 | 11.03 | 11.03 | |
3 | 11.35 | Jonas Gretlund -09 | Amager Atletik Club | 17 | 11.35 | 11.35 | |
4 | 11.39 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta Atletik & Løb | 482 | 11.39 | ||
5 | 11.48 | Anton Kyst -08 | Bagsværd Atletik Club | 37 | 11.48 | 11.48 | |
6 | 12.00 | William Matthew Buck -08 | Sparta Atletik & Løb | 559 | 12.00 | ||
7 | 12.84 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | 183 | 12.84 | 12.84 | |
8 | 13.61 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | Herlufsholm GF ATM | 215 | 13.61 | 13.61 | |
9 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte Idræts Klub | 154 | ||||
10 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub | 158 | ||||
11 | Alvin Irmark- Andersen -09 | Roar Atletik | 401 | ||||
12 | Oliver Someya Elklint -08 | Sparta Atletik & Løb | 526 | 10.87 | |||
13 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik & Løb | 525 | 10.86 | |||
14 | 11.73 | DNS | Emil Fischer Schiltmann -08 | Holte Atletik | 224 | 11.73 | |
15 | 12.29 | DNS | Samuel Grønlund Brix -09 | Sparta Atletik & Løb | 535 | 12.29 | |
16 | 13.10 | DNS | Oskar Søttrup Dinesen -08 | Ballerup Atletik Klub | 75 | 13.10 | 13.10 |