DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug, 2014
Arrangør: Sparta
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 17:35
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:-0.1 | |||
1 | 11.34 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik |
2 | 11.62 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik |
3 | 11.75 | Felipe Bahamondes -99 | Frederiksberg IF |
4 | 11.87 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | Sparta AM |
5 | 12.08 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM |
6 | 12.19 | Simon Bøhrns Knudsen -99 | Viborg AM |
7 | 12.21 | Emil Frænde -00 | Sparta AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.21 | Emil Frænde -00 | Sparta AM | 654 | 12.13 | |
2 | 12.18 | Simon Bøhrns Knudsen -99 | Viborg AM | 438 | 12.02 | |
3 | 11.77 | Felipe Bahamondes -99 | Frederiksberg IF | 105 | 11.65 | |
4 | 11.90 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | Sparta AM | 651 | 11.90 | |
5 | 11.72 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik | 191 | 11.56 | |
6 | 11.51 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 141 | 11.36 | |
7 | 12.17 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM | 287 | ||
8 | 12.14 | DNS | Kasper Larsen -99 | SIK 80 Sæby | 380 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.51 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 141 | 11.36 | |
2 | 11.72 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik | 191 | 11.56 | |
3 | 11.77 | Felipe Bahamondes -99 | Frederiksberg IF | 105 | 11.65 | |
4 | 11.90 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | Sparta AM | 651 | 11.90 | |
5 | 12.17 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM | 287 | ||
6 | 12.18 | Simon Bøhrns Knudsen -99 | Viborg AM | 438 | 12.02 | |
7 | 12.21 | Emil Frænde -00 | Sparta AM | 654 | 12.13 | |
8 | 12.14 | DNS | Kasper Larsen -99 | SIK 80 Sæby | 380 |