DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug, 2014
Arrangør: Sparta
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Trespring • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 18:00
Planke
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SB | 12.79 | Kasper Larsen -99 | SIK 80 Sæby | 12.20 | X | 12.48 | 12.79 | 11.30 | 12.66 |
2 | SB | 12.69 | Johannes Glue | Randers Atletik Freja | X | 12.50 | 12.53 | X | 12.00 | 12.69 |
3 | PB | 11.79 | Jerry Voy Saengsananon -00 | IK Olympia | 11.03 | 11.65 | 11.79 | 11.61 | 11.00 | X |
4 | PB | 11.43 | Jonas Riber Jakobsen -99 | Glostrup IC | 11.43 | 11.18 | 10.40 | X | X | 10.93 |
5 | PB | 11.08 | Mads Lunø -99 | Kolding KFUM AM | 10.23 | 11.08 | 10.86 | X | 10.77 | X |
6 | 10.77 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | Skive AM | 10.63 | X | X | 10.20 | 10.50 | 10.77 | |
7 | 10.15 | Frederik Thygesen | Randers Atletik Freja | 10.15 | 9.49 | 9.89 | 9.48 | X | 10.12 | |
8 | PB | 9.77 | Kevin Adler -99 | Fremad Holbæk | 9.77 | 9.46 | 8.96 | 8.74 | 9.30 | 8.99 |
9 | PB | 9.49 | Søren Nørgaard -99 | Kolding KFUM AM | 9.38 | 9.49 | 9.04 | |||
10 | PB | 9.30 | August Jensen -99 | HUAC Holeby | 9.27 | 8.84 | 9.30 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
11.12 | DNS | Emil Christensen -99 | Korsør AM | 288 | ||
1 | 9.88 | Jerry Voy Saengsananon -00 | IK Olympia | 233 | 9.88 | |
2 | 9.54 | August Jensen -99 | HUAC Holeby | 200 | 9.05 | |
3 | 10.16 | Frederik Thygesen | Randers Atletik Freja | 345 | ||
4 | 9.23 | Kevin Adler -99 | Fremad Holbæk | 136 | 9.23 | |
5 | 11.04 | Jonas Riber Jakobsen -99 | Glostrup IC | 140 | 11.04 | |
6 | 10.40 | Mads Lunø -99 | Kolding KFUM AM | 284 | 10.40 | |
7 | 12.76 | Kasper Larsen -99 | SIK 80 Sæby | 380 | ||
8 | 11.19 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | Skive AM | 393 | ||
9 | 9.32 | Søren Nørgaard -99 | Kolding KFUM AM | 285 | 9.32 | |
10 | 12.20 | Johannes Glue | Randers Atletik Freja | 344 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.76 | Kasper Larsen -99 | SIK 80 Sæby | 380 | ||
2 | 12.20 | Johannes Glue | Randers Atletik Freja | 344 | ||
3 | 11.19 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | Skive AM | 393 | ||
4 | 11.04 | Jonas Riber Jakobsen -99 | Glostrup IC | 140 | 11.04 | |
5 | 10.40 | Mads Lunø -99 | Kolding KFUM AM | 284 | 10.40 | |
6 | 10.16 | Frederik Thygesen | Randers Atletik Freja | 345 | ||
7 | 9.88 | Jerry Voy Saengsananon -00 | IK Olympia | 233 | 9.88 | |
8 | 9.54 | August Jensen -99 | HUAC Holeby | 200 | 9.05 | |
9 | 9.32 | Søren Nørgaard -99 | Kolding KFUM AM | 285 | 9.32 | |
10 | 9.23 | Kevin Adler -99 | Fremad Holbæk | 136 | 9.23 | |
11 | 11.12 | DNS | Emil Christensen -99 | Korsør AM | 288 |