DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug, 2014
Arrangør: Sparta
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
200 meter • Finale • Piger 18-19 år • Søndag kl. 12:10
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.1 | ||||
8 | 28.47 | Liv Vanggaard Kaupang -95 | Aalborg Atletik og Motion | |
9 | 29.17 | Marie Meldgaard Jakobsen -96 | Skive AM | |
10 | 29.75 | Emilie Røntved -96 | SIK 80 Sæby | |
11 | 30.13 | Laura Kjøller Petersen -96 | Frederiksberg IF | |
HEAT 2 • w:-2.0 | ||||
1 | 25.06 | Martha Traoré -95 | Sparta AM | |
2 | 25.69 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 A/M | |
3 | 25.77 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 A/M | |
4 | 25.96 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | |
5 | SB | 26.06 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM |
6 | 26.15 | Bianca Brahmer-Svendsen -96 | Hvidovre AM | |
7 | 26.64 | Agnes Skovgaard -96 | Aarhus 1900 A/M |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
3 | 28.79 | Marie Meldgaard Jakobsen -96 | Skive AM | 391 | ||
4 | 29.04 | Emilie Røntved -96 | SIK 80 Sæby | 383 | ||
5 | 27.78 | Laura Kjøller Petersen -96 | Frederiksberg IF | 124 | 27.78 | |
6 | Liv Vanggaard Kaupang -95 | Aalborg Atletik og Motion | 481 | |||
HEAT 2 | ||||||
27.22 | DNS | Louise Malmqvist -96 | Odense Atletik | 325 | ||
DNS | Anne Porsholdt -95 | Esbjerg AM | 92 | 27.01 | ||
DNS | Helene Wellm -95 | Sparta AM | 633 | 26.80 | ||
25.82 | DNS | Sofie Albrechten -95 | Esbjerg AM | 96 | 25.82 | |
1 | 26.60 | Agnes Skovgaard -96 | Aarhus 1900 A/M | 553 | 26.60 | |
2 | 27.07 | DNS | Helena Nicolaisen -95 | Sparta AM | 640 | 27.07 |
3 | 24.74 | Martha Traoré -95 | Sparta AM | 626 | 24.74 | |
4 | 25.44 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 A/M | 555 | 25.44 | |
5 | 25.43 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | 211 | 25.43 | |
6 | 24.99 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 A/M | 554 | 25.41 | |
7 | 26.02 | Bianca Brahmer-Svendsen -96 | Hvidovre AM | 212 | 26.02 | |
8 | 26.09 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 91 | 25.91 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24.74 | Martha Traoré -95 | Sparta AM | 626 | 24.74 | |
2 | 24.99 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 A/M | 554 | 25.41 | |
3 | 25.43 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | 211 | 25.43 | |
4 | 25.44 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 A/M | 555 | 25.44 | |
5 | 26.02 | Bianca Brahmer-Svendsen -96 | Hvidovre AM | 212 | 26.02 | |
6 | 26.09 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 91 | 25.91 | |
7 | 26.60 | Agnes Skovgaard -96 | Aarhus 1900 A/M | 553 | 26.60 | |
8 | 27.78 | Laura Kjøller Petersen -96 | Frederiksberg IF | 124 | 27.78 | |
9 | 28.79 | Marie Meldgaard Jakobsen -96 | Skive AM | 391 | ||
10 | 29.04 | Emilie Røntved -96 | SIK 80 Sæby | 383 | ||
11 | Liv Vanggaard Kaupang -95 | Aalborg Atletik og Motion | 481 | |||
12 | 25.82 | DNS | Sofie Albrechten -95 | Esbjerg AM | 96 | 25.82 |
13 | 27.07 | DNS | Helena Nicolaisen -95 | Sparta AM | 640 | 27.07 |
14 | 27.22 | DNS | Louise Malmqvist -96 | Odense Atletik | 325 | |
15 | DNS | Anne Porsholdt -95 | Esbjerg AM | 92 | 27.01 | |
16 | DNS | Helene Wellm -95 | Sparta AM | 633 | 26.80 |