ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun, 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Piger 11 år • Lørdag kl. 13:35
2.0 kg
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.69 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 8.39 | 8.13 | 8.69 | 8.21 | 8.59 | X |
2 | 7.88 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 7.06 | 7.48 | 7.88 | 6.30 | 6.94 | 7.07 |
3 | 7.01 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | 5.50 | 7.00 | 7.01 | 6.35 | 6.57 | 6.32 |
4 | 6.89 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | 6.89 | 6.32 | 6.02 | 5.21 | 6.11 | 6.03 |
5 | 6.83 | Sofie Amalie Ranners -03 | Ballerup AK | 6.83 | 5.43 | 5.32 | 5.56 | 5.60 | 5.30 |
6 | 6.55 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 6.02 | 6.34 | 6.55 | 5.24 | 6.34 | 6.12 |
7 | 6.08 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 5.97 | 5.80 | 5.73 | 6.08 | 5.59 | 5.22 |
8 | 5.75 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 4.76 | 5.31 | 5.75 | 5.36 | 5.66 | 5.31 |
9 | 4.65 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 4.25 | 4.49 | 4.65 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
DNS | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 176 | ||
1 | 9.95 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
2 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 358 | ||
3 | Sofie Amalie Ranners -03 | Ballerup AK | 103 | ||
4 | 6.54 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 318 | |
5 | 7.29 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | 490 | |
6 | 6.54 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | 32 | |
7 | 7.91 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
8 | 6.17 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | |
9 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.95 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
2 | 7.91 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
3 | 7.29 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | 490 | |
4 | 6.54 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | 32 | |
5 | 6.54 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 318 | |
6 | 6.17 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | |
7 | Sofie Amalie Ranners -03 | Ballerup AK | 103 | ||
8 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 358 | ||
9 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 | ||
10 | DNS | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 176 |