ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun, 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
60 meter • Indl. • Drenge 11 år • Lørdag kl. 12:15
Antal heats: 3 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 5
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.9 | ||||
1 | F | 9.19 | William Kola -03 | Gentofte IK |
2 | f | 9.25 | William Wittendorff -03 | Sparta |
3 | f | 9.44 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK |
4 | 9.71 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | Sparta | |
5 | 9.91 | William Stjerne Hansen -03 | Korsør AM | |
6 | 9.98 | Magnus Herche -03 | Amager AC | |
HEAT 2 • w:-0.5 | ||||
1 | F | 8.98 | Sofus Lassen -03 | Sparta |
2 | f | 9.29 | Johan Christian Holst -03 | Amager AC |
3 | 9.70 | Mads Rubek Vitoft -03 | Sparta | |
4 | 10.09 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | Sparta | |
HEAT 3 • w:-1.0 | ||||
1 | F | 9.06 | August Østergaard -03 | Gentofte IK |
2 | f | 9.24 | Julius Sloth -03 | Ballerup AK |
3 | f | 9.33 | Lasse Darlem Brandt -03 | Ballerup AK |
4 | 9.87 | Kasper Flensburg -03 | Gentofte IK | |
5 | 10.46 | Alexander Vilborg -03 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | William Stjerne Hansen -03 | Korsør AM | 302 | ||
3 | 8.83 | William Wittendorff -03 | Sparta | 540 | |
4 | 10.20 | Magnus Herche -03 | Amager AC | 20 | |
5 | 9.63 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | Sparta | 426 | |
6 | 9.37 | William Kola -03 | Gentofte IK | 165 | |
7 | 9.20 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK | 67 | |
HEAT 2 | |||||
3 | 10.04 | DNS | Martin Troels Thinggard -03 | Ballerup AK | 91 |
4 | 9.25 | Johan Christian Holst -03 | Amager AC | 13 | |
5 | 9.78 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | Sparta | 457 | |
6 | 8.73 | Sofus Lassen -03 | Sparta | 506 | |
7 | 9.29 | Mads Rubek Vitoft -03 | Sparta | 455 | |
HEAT 3 | |||||
2 | 9.54 | Lasse Darlem Brandt -03 | Ballerup AK | 82 | |
3 | 9.03 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 162 | |
4 | 1.03 | Kasper Flensburg -03 | Gentofte IK | 163 | |
5 | 9.05 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta | 404 |
6 | 9.47 | Julius Sloth -03 | Ballerup AK | 78 | |
7 | Alexander Vilborg -03 | Greve Atletik | 174 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.03 | Kasper Flensburg -03 | Gentofte IK | 163 | |
2 | 8.73 | Sofus Lassen -03 | Sparta | 506 | |
3 | 8.83 | William Wittendorff -03 | Sparta | 540 | |
4 | 9.03 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 162 | |
5 | 9.20 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK | 67 | |
6 | 9.25 | Johan Christian Holst -03 | Amager AC | 13 | |
7 | 9.29 | Mads Rubek Vitoft -03 | Sparta | 455 | |
8 | 9.37 | William Kola -03 | Gentofte IK | 165 | |
9 | 9.47 | Julius Sloth -03 | Ballerup AK | 78 | |
10 | 9.54 | Lasse Darlem Brandt -03 | Ballerup AK | 82 | |
11 | 9.63 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | Sparta | 426 | |
12 | 9.78 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | Sparta | 457 | |
13 | 10.20 | Magnus Herche -03 | Amager AC | 20 | |
14 | Alexander Vilborg -03 | Greve Atletik | 174 | ||
15 | William Stjerne Hansen -03 | Korsør AM | 302 | ||
16 | 9.05 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta | 404 |
17 | 10.04 | DNS | Martin Troels Thinggard -03 | Ballerup AK | 91 |
60 meter • Finale • Drenge 11 år • Lørdag kl. 14:30
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:+1.9 | |||
1 | 8.80 | Sofus Lassen -03 | Sparta |
2 | 8.88 | William Wittendorff -03 | Sparta |
3 | 8.93 | August Østergaard -03 | Gentofte IK |
4 | 9.01 | William Kola -03 | Gentofte IK |
5 | 9.13 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK |
6 | 9.22 | Johan Christian Holst -03 | Amager AC |
7 | 9.32 | Julius Sloth -03 | Ballerup AK |
8 | 9.40 | Lasse Darlem Brandt -03 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.44 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK | 67 | |
2 | 9.33 | Lasse Darlem Brandt -03 | Ballerup AK | 82 | |
3 | 8.98 | Sofus Lassen -03 | Sparta | 506 | |
4 | 9.24 | Julius Sloth -03 | Ballerup AK | 78 | |
5 | 9.19 | William Kola -03 | Gentofte IK | 165 | |
6 | 9.06 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 162 | |
7 | 9.25 | William Wittendorff -03 | Sparta | 540 | |
8 | 9.29 | Johan Christian Holst -03 | Amager AC | 13 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.98 | Sofus Lassen -03 | Sparta | 506 | |
2 | 9.06 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 162 | |
3 | 9.19 | William Kola -03 | Gentofte IK | 165 | |
4 | 9.24 | Julius Sloth -03 | Ballerup AK | 78 | |
5 | 9.25 | William Wittendorff -03 | Sparta | 540 | |
6 | 9.29 | Johan Christian Holst -03 | Amager AC | 13 | |
7 | 9.33 | Lasse Darlem Brandt -03 | Ballerup AK | 82 | |
8 | 9.44 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK | 67 |