ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun, 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Spydkast • Finale • Piger 12 år • Søndag kl. 10:55
400 gram
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 22.22 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | 21.12 | 19.47 | 22.22 | 22.09 | 15.24 | 18.46 |
2 | 19.42 | Helena Ring -02 | Amager AC | 17.47 | 19.42 | 16.70 | 15.71 | 17.69 | 15.53 |
3 | 18.57 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 17.40 | X | 16.93 | X | 14.23 | 18.57 |
4 | 17.30 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | Sparta | 11.16 | 16.59 | X | 16.11 | 16.52 | 17.30 |
5 | 16.76 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 16.76 | X | 12.97 | X | 12.27 | 16.55 |
6 | 16.57 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 13.63 | 16.11 | 16.57 | X | 14.10 | 14.03 |
7 | 11.42 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 9.96 | 9.62 | 11.42 | |||
8 | 11.01 | Leonora Ricks -02 | Sparta | 7.72 | 9.77 | 11.01 | 10.81 | X | 9.97 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leonora Ricks -02 | Sparta | 442 | ||
2 | 19.71 | Helena Ring -02 | Amager AC | 11 | |
3 | 21.68 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | 125 | |
4 | 12.34 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 25 | |
5 | 14.86 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 479 | |
6 | 18.50 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 195 | |
7 | 11.40 | DNS | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 |
8 | 14.50 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 400 | |
9 | 19.17 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | Sparta | 478 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 21.68 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | 125 | |
2 | 19.71 | Helena Ring -02 | Amager AC | 11 | |
3 | 19.17 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | Sparta | 478 | |
4 | 18.50 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 195 | |
5 | 14.86 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 479 | |
6 | 14.50 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 400 | |
7 | 12.34 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 25 | |
8 | Leonora Ricks -02 | Sparta | 442 | ||
9 | 11.40 | DNS | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 |