DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug, 2017
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 13:00
Antal heats: 3 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 5
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.1 | ||||
1 | Q | 12.89 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta |
2 | 13.10 | Victoria Lendal -02 | Sparta | |
3 | 13.17 | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | |
4 | 13.19 | Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen -02 | Aarhus 1900 | |
5 | 13.22 | Ida Lyngby -02 | Sparta | |
6 | 13.52 | Cecilie Carlsen -03 | Odense Atletik | |
7 | 13.82 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | |
HEAT 2 • w:+0.2 | ||||
1 | Q | 12.70 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK |
2 | q | 12.72 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 |
3 | q | 12.87 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta |
4 | q | 12.99 | Klara Lind Toustrup -03 | Aarhus 1900 |
5 | 13.43 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | |
6 | 13.58 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | Sparta | |
7 | 13.61 | Bára J. Glerfoss -03 | Hvidovre AM | |
8 | 13.61 | Annika Eppers -02 | Sparta | |
HEAT 3 • w:+1.6 | ||||
1 | Q | 12.77 | Annika Haldbo -03 | Sparta |
2 | q | 12.88 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik |
3 | q | 12.91 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
4 | 13.08 | Sofie Spiegelhauer -02 | Sparta | |
5 | 13.12 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | |
6 | 13.19 | Sissel Tylor -02 | SG Atletik | |
7 | 13.73 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | |
8 | 14.81 | Sura Mukasine -03 | Skive AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | 13.07 | Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen -02 | Aarhus 1900 | 543 | 13.07 | 13.07 | |
2 | 13.66 | Cecilie Carlsen -03 | Odense Atletik | 248 | 13.66 | 13.66 | |
3 | 13.29 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 376 | 13.29 | 13.29 | |
4 | 13.24 | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | 156 | 13.24 | 13.24 | |
5 | 13.49 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 381 | 13.49 | 13.49 | |
6 | 12.66 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 382 | 12.66 | 12.66 | |
7 | 13.11 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 439 | 13.11 | 13.11 | |
8 | 13.38 | DNS | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 96 | 13.38 | 13.38 |
HEAT 2 | |||||||
1 | 13.18 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | Sparta | 367 | 13.18 | 13.18 | |
2 | 13.36 | Klara Lind Toustrup -03 | Aarhus 1900 | 535 | 13.36 | 13.36 | |
3 | 12.87 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 59 | 12.87 | ||
4 | 13.60 | Annika Eppers -02 | Sparta | 344 | 13.60 | 13.60 | |
5 | 13.50 | Bára J. Glerfoss -03 | Hvidovre AM | 155 | 13.50 | 13.50 | |
6 | 13.23 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 405 | 13.23 | 13.23 | |
7 | 12.73 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 | 546 | 12.73 | 12.73 | |
8 | 13.35 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 194 | 13.35 | 13.35 | |
HEAT 3 | |||||||
1 | 13.39 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 29 | 13.39 | 13.39 | |
2 | 13.26 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | 157 | 13.26 | 13.26 | |
3 | 13.11 | Sofie Spiegelhauer -02 | Sparta | 432 | 13.11 | 13.11 | |
4 | 12.35 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 279 | 12.35 | ||
5 | 13.25 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 346 | 13.25 | 13.25 | |
6 | Sura Mukasine -03 | Skive AM | 323 | ||||
7 | 13.10 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 49 | 13.10 | ||
8 | 13.39 | Sissel Tylor -02 | SG Atletik | 299 | 13.02 | 13.39 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.35 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 279 | 12.35 | ||
2 | 12.66 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 382 | 12.66 | 12.66 | |
3 | 12.73 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 | 546 | 12.73 | 12.73 | |
4 | 12.87 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 59 | 12.87 | ||
5 | 13.07 | Martha Kjæhr Danneskjold Rasmussen -02 | Aarhus 1900 | 543 | 13.07 | 13.07 | |
6 | 13.10 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 49 | 13.10 | ||
7 | 13.11 | Sofie Spiegelhauer -02 | Sparta | 432 | 13.11 | 13.11 | |
8 | 13.11 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 439 | 13.11 | 13.11 | |
9 | 13.18 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | Sparta | 367 | 13.18 | 13.18 | |
10 | 13.23 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 405 | 13.23 | 13.23 | |
11 | 13.24 | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | 156 | 13.24 | 13.24 | |
12 | 13.25 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 346 | 13.25 | 13.25 | |
13 | 13.26 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | 157 | 13.26 | 13.26 | |
14 | 13.29 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 376 | 13.29 | 13.29 | |
15 | 13.35 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 194 | 13.35 | 13.35 | |
16 | 13.36 | Klara Lind Toustrup -03 | Aarhus 1900 | 535 | 13.36 | 13.36 | |
17 | 13.39 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 29 | 13.39 | 13.39 | |
18 | 13.39 | Sissel Tylor -02 | SG Atletik | 299 | 13.02 | 13.39 | |
19 | 13.49 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 381 | 13.49 | 13.49 | |
20 | 13.50 | Bára J. Glerfoss -03 | Hvidovre AM | 155 | 13.50 | 13.50 | |
21 | 13.60 | Annika Eppers -02 | Sparta | 344 | 13.60 | 13.60 | |
22 | 13.66 | Cecilie Carlsen -03 | Odense Atletik | 248 | 13.66 | 13.66 | |
23 | Sura Mukasine -03 | Skive AM | 323 | ||||
24 | 12.74 | DNS | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 114 | 12.74 | 12.74 |
25 | 13.38 | DNS | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 96 | 13.38 | 13.38 |
26 | 13.46 | DNS | Laura Juul Pallesen -03 | Amager AC | 20 | 13.46 | 13.46 |
100 meter • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 16:15
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:-0.2 | |||
1 | 12.69 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK |
2 | 12.81 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 |
3 | 12.97 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta |
4 | 13.06 | Annika Haldbo -03 | Sparta |
5 | 13.07 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
6 | 13.08 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta |
7 | 13.27 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik |
8 | 13.36 | Klara Lind Toustrup -03 | Aarhus 1900 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.99 | Klara Lind Toustrup -03 | Aarhus 1900 | 535 | 13.36 | 13.36 | |
2 | 12.91 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 49 | 13.10 | ||
3 | 12.77 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 346 | 13.25 | 13.25 | |
4 | 12.72 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 | 546 | 12.73 | 12.73 | |
5 | 12.70 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 59 | 12.87 | ||
6 | 12.87 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 405 | 13.23 | 13.23 | |
7 | 12.88 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 279 | 12.35 | ||
8 | 12.89 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 382 | 12.66 | 12.66 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.70 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 59 | 12.87 | ||
2 | 12.72 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 | 546 | 12.73 | 12.73 | |
3 | 12.77 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 346 | 13.25 | 13.25 | |
4 | 12.87 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 405 | 13.23 | 13.23 | |
5 | 12.88 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 279 | 12.35 | ||
6 | 12.89 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 382 | 12.66 | 12.66 | |
7 | 12.91 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 49 | 13.10 | ||
8 | 12.99 | Klara Lind Toustrup -03 | Aarhus 1900 | 535 | 13.36 | 13.36 |