DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug, 2015
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
400 meter • Finale • Piger 16-17 år • Lørdag kl. 18:40
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
7 | 1.03.65 | Jasmin Gade -99 | Frederiksberg IF | |
8 | 1.03.83 | Emilie Damgaard -98 | Kolding KFUM | |
9 | 1.04.69 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | Sparta | |
10 | 1.06.83 | Mathilde Pedersen -99 | Aalborg AM | |
HEAT 2 | ||||
1 | 54.62 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | |
2 | PB | 58.63 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | Århus 1900 A/M |
3 | 58.86 | Anna Sommer Hauge -98 | Køge Atletik | |
4 | 1.01.99 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | |
5 | 1.03.00 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | Århus 1900 A/M | |
6 | 1.03.42 | Tessa June Strand -98 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
2 | 1.04.36 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | Sparta | 471 | 1.04.36 | |
3 | Mathilde Pedersen -99 | Aalborg AM | 618 | |||
4 | 1.02.98 | Emilie Damgaard -98 | Kolding KFUM | 235 | 1.02.98 | |
5 | 1.04.61 | Jasmin Gade -99 | Frederiksberg IF | 129 | ||
HEAT 2 | ||||||
10.29 | DNS | Nina Krarup -99 | Esbjerg AM | 114 | 10.29 | |
57.16 | DNS | Mia Helene Mørck -99 | Bagsværd AC | 42 | 57.16 | |
1 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | Århus 1900 A/M | 668 | |||
2 | 59.13 | Anna Sommer Hauge -98 | Køge Atletik | 291 | 58.62 | |
3 | 54.17 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 428 | 54.17 | |
4 | 58.96 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | Århus 1900 A/M | 666 | 58.96 | |
5 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | 410 | |||
6 | Tessa June Strand -98 | Ballerup AK | 85 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tessa June Strand -98 | Ballerup AK | 85 | |||
2 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | 410 | |||
3 | Mathilde Pedersen -99 | Aalborg AM | 618 | |||
4 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | Århus 1900 A/M | 668 | |||
5 | 54.17 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 428 | 54.17 | |
6 | 58.96 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | Århus 1900 A/M | 666 | 58.96 | |
7 | 59.13 | Anna Sommer Hauge -98 | Køge Atletik | 291 | 58.62 | |
8 | 1.02.98 | Emilie Damgaard -98 | Kolding KFUM | 235 | 1.02.98 | |
9 | 1.04.36 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | Sparta | 471 | 1.04.36 | |
10 | 1.04.61 | Jasmin Gade -99 | Frederiksberg IF | 129 | ||
11 | 10.29 | DNS | Nina Krarup -99 | Esbjerg AM | 114 | 10.29 |
12 | 57.16 | DNS | Mia Helene Mørck -99 | Bagsværd AC | 42 | 57.16 |