DT Masters, Sjælland Nord, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
10 maj, 2023
Arrangør: FIF Hillerød Atletik
Længdespring • Finale • Mænd og Kvinder • Onsdag kl. 19:30
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.19 (w:+0.0) | 965 | Calle Jakobsen -63 | FIF Hillerød / Langgarverne | X | 5.19 +0.0 | 4.96 -2.7 | - |
2 | 4.96 (w:-0.5) | 714 | Christoffer Holst Hahn -74 | Frederiksberg IF | X | 4.96 -0.5 | X | - |
3 | 4.31 (w:-0.3) | 577 | Stig Falkenblad -72 | Herlev Atletik | 4.23 -0.1 | 4.31 -0.3 | - | - |
4 | 4.26 (w:-1.4) | 788 | Mie Kjær -76 | Bagsværd AC | X | 4.09 -1.5 | X | 4.26 -1.4 |
5 | 3.80 (w:-2.9) | 720 | Christine Redestam -72 | Helsingør IF | X | 3.77 +1.9 | 3.77 -0.4 | 3.80 -2.9 |
6 | 3.38 (w:-0.9) | 689 | Helge Tesch -46 | Ben Hur | 3.23 -1.5 | 3.38 -0.9 | 2.90 -3.1 | 3.13 +1.0 |
7 | 3.25 (w:-1.5) | 377 | Søren Poulsen -65 | Ben Hur | 3.07 -0.9 | 3.25 -1.5 | 2.91 -2.1 | - |
8 | 3.24 (w:+1.0) | 583 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | Herlev Atletik | 3.20 -0.9 | 3.24 +1.0 | - | - |
9 | 3.13 (w:+1.0) | 650 | Jette Svendsen -62 | FIF Hillerød / Langgarverne | 2.90 +0.4 | 3.06 -0.9 | 2.90 -3.1 | 3.13 +1.0 |
10 | 2.04 (w:-1.9) | 408 | Randi Klokmose -53 | Herlev Atletik | 1.90 -1.3 | 1.95 -0.6 | 2.04 -1.9 | 2.01 -0.1 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Christine Redestam -72 🔗 | Helsingør IF | ||
2 | 2.40 | Randi Klokmose -53 🔗 | Herlev Atletik | |
3 | 2.81 | DNS | Per Klokmose -56 🔗 | Herlev Atletik |
4 | 2.91 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
5 | 3.20 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | |
6 | 3.34 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 🔗 | Herlev Atletik | |
7 | 3.40 | Søren Poulsen -65 🔗 | Ben Hur | |
8 | 4.50 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | |
9 | 5.00 | Christoffer Holst Hahn -74 🔗 | Frederiksberg IF | |
10 | 5.00 | DNS | Rasmus Foldager -74 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne |
11 | 5.35 | Calle Jakobsen -63 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
12 | 5.85 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev Atletik |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 5.85 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev Atletik | |
2 | 5.35 | Calle Jakobsen -63 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
3 | 5.00 | Christoffer Holst Hahn -74 🔗 | Frederiksberg IF | |
4 | 4.50 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | |
5 | 3.40 | Søren Poulsen -65 🔗 | Ben Hur | |
6 | 3.34 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 🔗 | Herlev Atletik | |
7 | 3.20 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | |
8 | 2.91 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
9 | 2.40 | Randi Klokmose -53 🔗 | Herlev Atletik | |
10 | Christine Redestam -72 🔗 | Helsingør IF | ||
11 | 5.00 | DNS | Rasmus Foldager -74 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne |
12 | 2.81 | DNS | Per Klokmose -56 🔗 | Herlev Atletik |