ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun, 2017
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
800 meter • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 12:30
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 2.15.86 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | |
2 | PB | 2.16.65 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta AM |
3 | PB | 2.19.84 | Ellen Nørding Christensen -03 | Frederiksberg IF |
4 | PB | 2.24.73 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik |
5 | 2.27.36 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | Ballerup AK | |
6 | 2.27.53 | Josefine Munksdorf -02 | Hvidovre AM | |
7 | 2.34.20 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | |
8 | 2.35.81 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | |
9 | PB | 2.36.27 | Ida Palbo -03 | FIF Hillerød |
10 | PB | 2.40.64 | Karoline Nygaard -02 | Sparta AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.41.36 | Ida Palbo -03 | FIF Hillerød | 451 | 2.39.40 | |
2 | 2.20.70 | Ellen Nørding Christensen -03 | Frederiksberg IF | 33 | 2.20.70 | |
3 | 2.44.83 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | 417 | ||
4 | 2.27.64 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 58 | 2.27.64 | |
5 | 2.21.04 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta AM | 315 | 2.21.04 | |
6 | 2.28.00 | Josefine Munksdorf -02 | Hvidovre AM | 512 | 2.28 | |
7 | 2.43.93 | Karoline Nygaard -02 | Sparta AM | 324 | 2.43.93 | |
8 | 2.28.65 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | Ballerup AK | 150 | ||
9 | 2.35.75 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | 201 | ||
10 | 2.17.40 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 130 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.17.40 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 130 | ||
2 | 2.20.70 | Ellen Nørding Christensen -03 | Frederiksberg IF | 33 | 2.20.70 | |
3 | 2.21.04 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta AM | 315 | 2.21.04 | |
4 | 2.27.64 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 58 | 2.27.64 | |
5 | 2.28.00 | Josefine Munksdorf -02 | Hvidovre AM | 512 | 2.28 | |
6 | 2.28.65 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | Ballerup AK | 150 | ||
7 | 2.35.75 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | 201 | ||
8 | 2.41.36 | Ida Palbo -03 | FIF Hillerød | 451 | 2.39.40 | |
9 | 2.43.93 | Karoline Nygaard -02 | Sparta AM | 324 | 2.43.93 | |
10 | 2.44.83 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | 417 |