Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
23-25 sep., 2022
Arrangør: Greve Atletik
Boldkast • Finale • Drenge 6-7 år • Søndag kl. 10:00
145 gram
A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 18.98 | 312 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 18.98 | 17.75 | 16.90 |
2 | 17.13 | 257 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | 17.13 | X | 13.48 |
3 | 16.19 | 229 | Marley Elmerkjær -15 | Sparta | X | 12.08 | 16.19 |
4 | 15.56 | 210 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | 13.79 | 15.56 | 13.00 |
5 | 14.57 | 181 | Johan Kruse -15 | Helsingør | 10.90 | 14.57 | 8.72 |
6 | 14.33 | 174 | Louis Darimont -15 | Sparta | 11.06 | 14.33 | 12.41 |
7 | 14.07 | 166 | Julius Meng -15 | Greve Atletik | 14.07 | 10.30 | 10.93 |
8 | 11.92 | 101 | Arthur Stougaard -15 | Greve Atletik | 11.92 | 9.53 | 7.51 |
9 | 9.90 | 39 | Otto Lange -16 | Sparta | 8.81 | 9.35 | 9.90 |
10 | 9.58 | 29 | Jonathan Foch -16 | Greve Atletik | 9.58 | 9.05 | 7.76 |
11 | 8.71 | 2 | Herman WA Frederiksen -15 | Trongården IF | 4.79 | 8.11 | 8.71 |
12 | 5.63 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Sparta | 5.63 | X | 4.86 | |
13 | 4.87 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | 2.27 | 4.87 | 4.75 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Sparta | ||
2 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | ||
3 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | ||
4 | Otto Lange -16 | Sparta | ||
5 | Arthur Stougaard -15 | Greve Atletik | ||
6 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | ||
7 | Julius Meng -15 | Greve Atletik | ||
8 | Marley Elmerkjær -15 | Sparta | ||
9 | Johan Kruse -15 | Helsingør | ||
10 | Jonathan Foch -16 | Greve Atletik | ||
11 | Herman WA Frederiksen -15 | Trongården IF | ||
12 | Louis Darimont -15 | Sparta | ||
13 | 19.30 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 19.30 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | |
2 | Jonathan Foch -16 | Greve Atletik | ||
3 | Julius Meng -15 | Greve Atletik | ||
4 | Arthur Stougaard -15 | Greve Atletik | ||
5 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | ||
6 | Johan Kruse -15 | Helsingør | ||
7 | Louis Darimont -15 | Sparta | ||
8 | Marley Elmerkjær -15 | Sparta | ||
9 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | ||
10 | Otto Lange -16 | Sparta | ||
11 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | ||
12 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Sparta | ||
13 | Herman WA Frederiksen -15 | Trongården IF |