Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Boldkast • Finale • Piger 6-7 år • Søndag kl. 11:20
145 gram
Bold A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.21 | Deena Oliver -16 | FIF Hillerød | 14.21 | 9.93 | 13.08 | |
2 | PB | 10.81 | Helena Lilja Jensen -16 | Sparta | 7.23 | 10.81 | 9.90 |
3 | 10.56 | Annabell Æbleø Laurenz -16 | Greve Atletik | 9.16 | 10.56 | 10.39 | |
4 | 9.72 | Bjørk Nørgaard Høgh -17 | Sparta | 9.72 | 7.75 | 8.71 | |
5 | 9.61 | Yolanda Hayford Jensen -16 | KIF | X | 9.61 | 8.14 | |
6 | PB | 9.35 | Margot Erceg -16 | Sparta | 6.00 | 5.66 | 9.35 |
7 | 9.26 | Olivia Josephine Perfitt -16 | Sparta | 9.26 | 8.03 | 6.65 | |
8 | PB | 9.16 | Daniella Cermak -16 (CZE) | Holte Atletik | 9.16 | 8.10 | 7.62 |
9 | PB | 9.11 | Hannah Kühn Bjerre -17 | Amager Atletik Club | 4.93 | 9.11 | 6.93 |
10 | 8.72 | Vera Vestergaard Frandsen -17 | Sparta | 8.72 | 7.19 | 6.45 | |
11 | 8.21 | Vigga Bøgh Carlsen -16 | Sparta | 7.94 | 8.21 | X | |
12 | PB | 7.97 | Nadia Kojder -16 | Køge Atletik og Motion | 7.97 | 7.31 | 7.10 |
13 | PB | 7.10 | Nora Bejder Winskel -17 | Sparta | 5.29 | 6.55 | 7.10 |
14 | 6.51 | Olivia Lander Hornsh Franks -16 | Herlev Atletik | 6.42 | 5.94 | 6.51 | |
15 | 6.30 | Alberte From Gren -17 | IK Hellas | 5.85 | 4.77 | 6.30 | |
16 | 5.40 | Mynthe Møller Holst Mortensen -17 | Greve Atletik | 4.26 | 4.42 | 5.40 | |
17 | 5.04 | Saphira Bogs-Weisleder -16 | Hvidovre AM | X | 5.04 | 4.49 | |
18 | 5.01 | Frida Nappi -16 (ITA) | Sparta | 5.01 | 4.15 | r | |
19 | 4.62 | Leonora Sinding Thorsøe -16 | Sparta | X | 4.62 | 3.44 | |
20 | 4.57 | Martha Gundmann Hyllested -18 | Bagsværd Atletik Club | 4.57 | 3.70 | 2.80 | |
21 | 4.30 | Silja Møller Gøtze Kjems -17 | Greve Atletik | 4.30 | 4.29 | 4.26 | |
22 | 4.20 | Liv Vedel Møller -17 | Amager Atletik Club | X | 1.86 | 4.20 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vera Vestergaard Frandsen -17 | Sparta | ||||
2 | Silja Møller Gøtze Kjems -17 | Greve Atletik | ||||
3 | Saphira Bogs-Weisleder -16 | Hvidovre AM | ||||
4 | Olivia Josephine Perfitt -16 | Sparta | ||||
5 | Mynthe Møller Holst Mortensen -17 | Greve Atletik | ||||
6 | Liv Vedel Møller -17 | Amager Atletik Club | ||||
7 | Leonora Sinding Thorsøe -16 | Sparta | ||||
8 | Deena Oliver -16 | FIF Hillerød | ||||
9 | Bjørk Nørgaard Høgh -17 | Sparta | ||||
10 | 5.07 | Margot Erceg -16 | Sparta | 5.07 | 5.07 | |
11 | 5.21 | Hannah Kühn Bjerre -17 | Amager Atletik Club | 5.21 | 5.21 | |
12 | 5.58 | Nora Bejder Winskel -17 | Sparta | 5.58 | 5.58 | |
13 | 5.62 | Martha Gundmann Hyllested -18 | Bagsværd Atletik Club | 5.62 | 5.62 | |
14 | 6.84 | Nadia Kojder -16 | Køge Atletik og Motion | 6.84 | 6.84 | |
15 | 7.73 | Frida Nappi -16 (ITA) | Sparta | 7.73 | 7.73 | |
16 | 7.78 | DNS | Mille-My Køhler -16 | Slagelse Atletik DELTA | 7.78 | 7.78 |
17 | 8.39 | Alberte From Gren -17 | IK Hellas | 8.39 | 8.39 | |
18 | 8.41 | Olivia Lander Hornsh Franks -16 | Herlev Atletik | 8.41 | 8.41 | |
19 | 8.63 | Daniella Cermak -16 (CZE) | Holte Atletik | 8.63 | 8.63 | |
20 | 8.95 | Helena Lilja Jensen -16 | Sparta | 8.95 | 8.95 | |
21 | 9.81 | Vigga Bøgh Carlsen -16 | Sparta | 9.81 | 9.81 | |
22 | 11.05 | Annabell Æbleø Laurenz -16 | Greve Atletik | 11.05 | 11.05 | |
23 | 13.97 | Yolanda Hayford Jensen -16 | KIF | 13.97 | 13.97 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.97 | Yolanda Hayford Jensen -16 | KIF | 13.97 | 13.97 | |
2 | 11.05 | Annabell Æbleø Laurenz -16 | Greve Atletik | 11.05 | 11.05 | |
3 | 9.81 | Vigga Bøgh Carlsen -16 | Sparta | 9.81 | 9.81 | |
4 | 8.95 | Helena Lilja Jensen -16 | Sparta | 8.95 | 8.95 | |
5 | 8.63 | Daniella Cermak -16 (CZE) | Holte Atletik | 8.63 | 8.63 | |
6 | 8.41 | Olivia Lander Hornsh Franks -16 | Herlev Atletik | 8.41 | 8.41 | |
7 | 8.39 | Alberte From Gren -17 | IK Hellas | 8.39 | 8.39 | |
8 | 7.73 | Frida Nappi -16 (ITA) | Sparta | 7.73 | 7.73 | |
9 | 6.84 | Nadia Kojder -16 | Køge Atletik og Motion | 6.84 | 6.84 | |
10 | 5.62 | Martha Gundmann Hyllested -18 | Bagsværd Atletik Club | 5.62 | 5.62 | |
11 | 5.58 | Nora Bejder Winskel -17 | Sparta | 5.58 | 5.58 | |
12 | 5.21 | Hannah Kühn Bjerre -17 | Amager Atletik Club | 5.21 | 5.21 | |
13 | 5.07 | Margot Erceg -16 | Sparta | 5.07 | 5.07 | |
14 | Liv Vedel Møller -17 | Amager Atletik Club | ||||
15 | Deena Oliver -16 | FIF Hillerød | ||||
16 | Silja Møller Gøtze Kjems -17 | Greve Atletik | ||||
17 | Mynthe Møller Holst Mortensen -17 | Greve Atletik | ||||
18 | Saphira Bogs-Weisleder -16 | Hvidovre AM | ||||
19 | Bjørk Nørgaard Høgh -17 | Sparta | ||||
20 | Leonora Sinding Thorsøe -16 | Sparta | ||||
21 | Vera Vestergaard Frandsen -17 | Sparta | ||||
22 | Olivia Josephine Perfitt -16 | Sparta | ||||
23 | 7.78 | DNS | Mille-My Køhler -16 | Slagelse Atletik DELTA | 7.78 | 7.78 |