Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Kuglestød • Finale • Piger 12-13 år • Søndag kl. 11:45
2.0 kg
På stadion
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.09 | Laura Lehman Jensen -10 | Frederiksberg IF | 10.82 | 11.09 | 10.44 | 11.01 | 10.63 | 11.04 | |
2 | PB | 10.84 | Marie Rüdiger Haapanen -10 | IK Olympia | 10.48 | 10.55 | 9.42 | 10.84 | 9.90 | 10.47 |
3 | 10.14 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 | IK Olympia | 10.14 | 9.38 | X | 9.41 | 8.73 | 10.01 | |
4 | PB | 10.00 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta | 9.70 | 9.61 | 9.67 | 9.77 | 9.88 | 10.00 |
5 | PB | 9.04 | Regitze Wittenkamp -11 | Fredensborg Atletik | X | 7.76 | 9.04 | 8.54 | 8.66 | 7.25 |
6 | 5.76 | Carmen Veje Vintersborg -10 | Sparta | 5.42 | 5.76 | 5.17 | 4.62 | 5.57 | 5.43 | |
7 | 5.49 | Silla Peick - Kristensen -10 | Holte Atletik | X | X | 5.49 | ||||
8 | 5.42 | Dagmar Rose Nielsen -10 | Sparta | 4.88 | 4.25 | 5.42 | ||||
9 | 5.16 | Vega Klæbel -11 | Sparta | 4.97 | 4.87 | 5.16 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Silla Peick - Kristensen -10 🔗 | Holte Atletik | |||||
2 | Regitze Wittenkamp -11 🔗 | Fredensborg Atletik | 423 | 6.53 | |||
3 | Dagmar Rose Nielsen -10 | Sparta | |||||
4 | 5.19 | Vega Klæbel -11 🔗 | Sparta | 5.19 | 5.19 | ||
5 | 5.84 | Carmen Veje Vintersborg -10 🔗 | Sparta | 416 | 5.84 | 5.84 | |
6 | 9.22 | DNS | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta | 9.22 | 9.22 | |
7 | 9.98 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta | 9.98 | 9.98 | ||
8 | 10.16 | DNS | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta | 10.16 | 10.16 | |
9 | 10.23 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | 10.23 | 10.23 | ||
10 | 10.43 | Marie Rüdiger Haapanen -10 🔗 | IK Olympia | 10.47 | 10.47 | ||
11 | 11.35 | Laura Lehman Jensen -10 🔗 | Frederiksberg IF | 419 | 11.35 | 11.35 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.35 | Laura Lehman Jensen -10 🔗 | Frederiksberg IF | 419 | 11.35 | 11.35 | |
2 | 10.43 | Marie Rüdiger Haapanen -10 🔗 | IK Olympia | 10.47 | 10.47 | ||
3 | 10.23 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | 10.23 | 10.23 | ||
4 | 9.98 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta | 9.98 | 9.98 | ||
5 | 5.84 | Carmen Veje Vintersborg -10 🔗 | Sparta | 416 | 5.84 | 5.84 | |
6 | 5.19 | Vega Klæbel -11 🔗 | Sparta | 5.19 | 5.19 | ||
7 | Regitze Wittenkamp -11 🔗 | Fredensborg Atletik | 423 | 6.53 | |||
8 | Silla Peick - Kristensen -10 🔗 | Holte Atletik | |||||
9 | Dagmar Rose Nielsen -10 | Sparta | |||||
10 | 10.16 | DNS | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta | 10.16 | 10.16 | |
11 | 9.22 | DNS | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta | 9.22 | 9.22 |