Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
60 meter • Indl. • Piger 10 år • Søndag kl. 10:40
Antal heats: 2 • Til næste runde: Alle • Q: 0 • q: Alle
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.4 | |||||
1 | q | 10.23 | Selma Dalgård Larsen -13 | Greve Atletik | |
2 | PB | q | 10.54 | Vilma Rüdiger Haapanen -13 | IK Olympia |
3 | q | 10.66 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | |
4 | PB | q | 11.33 | Anna Riber Kristensen -13 | Slagelse Atletik DELTA |
5 | PB | q | 11.42 | Miamaia Køhler -13 | Slagelse Atletik DELTA |
6 | PB | q | 13.22 | Zoé Søfren -13 | Slagelse Atletik DELTA |
HEAT 2 • w:+1.2 | |||||
1 | PB | q | 9.09 | Sara Winther Glamoclija -13 | Sparta |
2 | PB | q | 9.38 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK |
3 | PB | q | 9.40 | Nova Clausen -13 | Holte Atletik |
4 | PB | q | 9.66 | Stella Smidt-Nielsen -13 | Holte Atletik |
5 | q | 9.80 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | DNS | Emilie Reschka Hansen -13 | Køge Atletik og Motion | ||||
3 | 11.56 | Miamaia Køhler -13 | Slagelse Atletik DELTA | 11.56 | 11.56 | ||
4 | 10.56 | Vilma Rüdiger Haapanen -13 | IK Olympia | 10.71 | 10.71 | ||
5 | 13.87 | Zoé Søfren -13 | Slagelse Atletik DELTA | 13.87 | 13.87 | ||
6 | 11.45 | Anna Riber Kristensen -13 | Slagelse Atletik DELTA | 11.45 | 11.45 | ||
7 | Selma Dalgård Larsen -13 | Greve Atletik | |||||
8 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | |||||
HEAT 2 | |||||||
2 | 9.69 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK | 389 | 9.69 | 9.69 | |
3 | 9.24 | Sara Winther Glamoclija -13 | Sparta | 9.24 | 9.24 | ||
4 | 9.28 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK | 9.75 | 9.75 | ||
5 | 9.25 | DNS | Malou Dyrby, 2013 -13 | Fredensborg Atletik | 9.25 | 9.25 | |
6 | 9.63 | Nova Clausen -13 | Holte Atletik | 9.63 | 9.63 | ||
7 | 9.82 | Stella Smidt-Nielsen -13 | Holte Atletik | 387 | 9.82 | 9.82 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.24 | Sara Winther Glamoclija -13 | Sparta | 9.24 | 9.24 | ||
2 | 9.28 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK | 9.75 | 9.75 | ||
3 | 9.63 | Nova Clausen -13 | Holte Atletik | 9.63 | 9.63 | ||
4 | 9.69 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK | 389 | 9.69 | 9.69 | |
5 | 9.82 | Stella Smidt-Nielsen -13 | Holte Atletik | 387 | 9.82 | 9.82 | |
6 | 10.56 | Vilma Rüdiger Haapanen -13 | IK Olympia | 10.71 | 10.71 | ||
7 | 11.45 | Anna Riber Kristensen -13 | Slagelse Atletik DELTA | 11.45 | 11.45 | ||
8 | 11.56 | Miamaia Køhler -13 | Slagelse Atletik DELTA | 11.56 | 11.56 | ||
9 | 13.87 | Zoé Søfren -13 | Slagelse Atletik DELTA | 13.87 | 13.87 | ||
10 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | |||||
11 | Selma Dalgård Larsen -13 | Greve Atletik | |||||
12 | 9.25 | DNS | Malou Dyrby, 2013 -13 | Fredensborg Atletik | 9.25 | 9.25 | |
13 | DNS | Emilie Reschka Hansen -13 | Køge Atletik og Motion |