Øst-inde 2023 • Ballerup Super Arena • Ballerup
28-29 jan., 2023
Arrangør: Ballerup AK
Kuglestød • Finale • Drenge 14-15 år • Søndag kl. 12:50
4.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.98 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik | 11.48 | 11.16 | 11.26 | 11.48 | 11.98 | X |
2 | 11.21 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta Atletik | 8.95 | 10.00 | 10.48 | 10.47 | 11.21 | 8.84 |
3 | 10.75 | Luka Meldgaard -08 | Frederiksberg IF | 9.73 | 9.38 | 10.24 | 10.75 | 10.69 | 10.63 |
4 | 10.20 | Ask Jørgensen -08 | IK Hellas | 9.74 | 9.85 | 9.13 | 10.20 | 9.77 | 9.64 |
5 | 9.47 | Aksel Kragh Winther -09 | Bagsværd AC | 8.90 | 9.19 | 8.08 | 9.47 | 9.21 | 9.01 |
6 | 8.09 | Thor Steinicke Stride -08 | Frederiksberg IF | 8.02 | 8.09 | 7.70 | 7.55 | 7.66 | 7.77 |
7 | 7.99 | Sofus Houman-Prassé -09 | Sparta Atletik | 7.94 | 7.30 | 7.59 | 7.57 | 7.99 | 6.41 |
8 | 7.47 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | 6.55 | 7.17 | 6.82 | 7.09 | 7.47 | 7.09 |
9 | 6.33 | Filip Nemo Krarup -09 | Trongårdens IF | 6.33 | 6.33 | 6.17 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Mikkel Drage -08 🔗 | Greve Atletik | 102 | ||
2 | Filip Nemo Krarup -09 🔗 | Trongårdens IF | 264 | ||
3 | 11.32 | Oliver Mikkelsen -08 🔗 | Sparta Atletik | 241 | |
4 | 7.79 | Sofus Houman-Prassé -09 🔗 | Sparta Atletik | 250 | |
5 | 9.85 | Ask Jørgensen -08 🔗 | IK Hellas | 158 | |
6 | 10.72 | Luka Meldgaard -08 🔗 | Frederiksberg IF | 67 | |
7 | 11.12 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik | 218 | |
8 | Aksel Kragh Winther -09 🔗 | Bagsværd AC | 23 | ||
9 | Thor Steinicke Stride -08 🔗 | Frederiksberg IF | 72 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 11.32 | Oliver Mikkelsen -08 🔗 | Sparta Atletik | 241 | |
2 | 11.12 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik | 218 | |
3 | 10.72 | Luka Meldgaard -08 🔗 | Frederiksberg IF | 67 | |
4 | 9.85 | Ask Jørgensen -08 🔗 | IK Hellas | 158 | |
5 | 7.79 | Sofus Houman-Prassé -09 🔗 | Sparta Atletik | 250 | |
6 | Aksel Kragh Winther -09 🔗 | Bagsværd AC | 23 | ||
7 | Thor Steinicke Stride -08 🔗 | Frederiksberg IF | 72 | ||
8 | Mikkel Drage -08 🔗 | Greve Atletik | 102 | ||
9 | Filip Nemo Krarup -09 🔗 | Trongårdens IF | 264 | ||
10 | 14.35 | DNS | Birk Kryger -08 🔗 | HG ATM | 134 |
11 | 10.39 | DNS | Villy Reedtz Funder -08 🔗 | Sparta Atletik | 258 |