Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Boldkast • Finale • Piger 8-9 år • Lørdag kl. 13:45
145 gram
Bold A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 23.29 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 22.93 | 23.29 | 19.35 | 19.97 | 21.25 | 22.77 | |
2 | PB | 22.64 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | 21.25 | 22.64 | 16.84 | 19.24 | 20.49 | 21.91 |
3 | PB | 20.81 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | 17.16 | 17.95 | 20.81 | X | 20.26 | 19.05 |
4 | PB | 20.43 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | 18.54 | 20.43 | 17.71 | 19.63 | 18.67 | 16.72 |
5 | 18.97 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | 17.77 | 18.97 | 15.80 | 15.57 | 18.15 | 13.53 | |
6 | PB | 16.89 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | 13.68 | 16.89 | 15.37 | 14.44 | 12.79 | 13.36 |
7 | PB | 16.72 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 16.26 | 16.72 | 13.06 | |||
8 | PB | 14.35 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 14.35 | 12.75 | 12.06 | |||
9 | PB | 13.83 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 13.83 | 12.18 | 9.69 | |||
10 | PB | 13.72 | Sigga Melin -14 | KIF | 13.72 | 12.68 | 12.38 | |||
11 | 13.14 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | 13.14 | X | X | ||||
12 | PB | 12.53 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | 9.19 | X | 12.53 | |||
13 | 12.42 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | X | 11.58 | 12.42 | ||||
14 | 11.91 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 11.91 | 11.70 | 10.55 | ||||
15 | PB | 11.44 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | 9.90 | 11.44 | 7.18 | |||
16 | 9.59 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | 6.83 | X | 9.59 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
2 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
3 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | |||||
4 | DNS | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik | ||||
5 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | 6.27 | ||||
6 | 10.15 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 10.15 | 10.15 | ||
7 | 11.83 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | 12.73 | 11.83 | |
8 | 11.92 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | 11.92 | 11.92 | ||
9 | 13.12 | Sigga Melin -14 | KIF | 13.12 | 13.12 | ||
10 | 13.43 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 13.43 | 13.43 | ||
11 | 15.05 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 356 | 15.05 | 15.05 | |
12 | 15.39 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | 15.13 | 15.13 | ||
13 | 16.30 | DNS | Alva von Linstow -14 | Gentofte IK | 16.30 | 16.30 | |
14 | 16.42 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | 16.79 | 16.79 | ||
15 | 17.88 | DNS | Bernadett Bo Petersen -14 | Gentofte IK | 357 | 17.88 | 17.88 |
16 | 18.81 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | 18.81 | 18.81 | ||
17 | 20.83 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | 20.83 | 20.83 | ||
18 | 20.84 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | 20.84 | 20.84 | ||
19 | 27.19 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 27.19 | 27.19 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 27.19 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 27.19 | 27.19 | ||
2 | 20.84 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | 20.84 | 20.84 | ||
3 | 20.83 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | 20.83 | 20.83 | ||
4 | 18.81 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | 18.81 | 18.81 | ||
5 | 16.42 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | 16.79 | 16.79 | ||
6 | 15.39 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | 15.13 | 15.13 | ||
7 | 15.05 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 356 | 15.05 | 15.05 | |
8 | 13.43 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 13.43 | 13.43 | ||
9 | 13.12 | Sigga Melin -14 | KIF | 13.12 | 13.12 | ||
10 | 11.92 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | 11.92 | 11.92 | ||
11 | 11.83 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | 12.73 | 11.83 | |
12 | 10.15 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 10.15 | 10.15 | ||
13 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
14 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
15 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | |||||
16 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | 6.27 | ||||
17 | 17.88 | DNS | Bernadett Bo Petersen -14 | Gentofte IK | 357 | 17.88 | 17.88 |
18 | 16.30 | DNS | Alva von Linstow -14 | Gentofte IK | 16.30 | 16.30 | |
19 | DNS | Silje Rønne -14 | Allerød Atletik og Motion | ||||
20 | DNS | Olivia Tranholm -14 | Allerød Atletik og Motion | ||||
21 | DNS | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik |