Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK •
Info side
80 meter • Indl. • Drenge 12 år • Søndag kl. 11:20
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.9 | |||||
1 | Q | 11.64 | Tobias Bonné Skytte -12 | Københavns IF | |
2 | PB | q | 12.49 | Victor Peter Nielsen -12 | Ballerup AK |
3 | q | 12.59 | Jose Maria Contreras -12 | Roar Atletik | |
4 | q | 13.50 | Viktor Sauer Jørgensen -12 | Herlev Atletik | |
5 | 13.51 | Lukas Degnemark -12 | Sparta Atletik & løb | ||
HEAT 2 • w:-1.5 | |||||
1 | Q | 11.55 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd AC | |
2 | PB | q | 12.20 | Mads Berthelsen -12 | Herlev Atletik |
3 | q | 13.13 | Erwin Just Marchholdt -12 | Bagsværd AC | |
4 | q | 13.50 | Asger Gram -12 | Bagsværd AC | |
5 | 13.92 | David Sylvest Rasmussen -12 | Herlev Atletik | ||
6 | PB | 14.21 | Amir Mezerdzhi -12 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
3 | Lukas Degnemark -12 🔗 | Sparta Atletik & løb | 322 | ||||
4 | Viktor Sauer Jørgensen -12 🔗 | Herlev Atletik | 143 | ||||
5 | 11.40 | Tobias Bonné Skytte -12 🔗 | Københavns IF | 240 | |||
6 | Victor Peter Nielsen -12 🔗 | Ballerup AK | 61 | 12.52 | 12.52 | ||
7 | Jose Maria Contreras -12 | Roar Atletik | 260 | ||||
HEAT 2 | |||||||
2 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | 139 | 12.36 | 12.36 | ||
3 | Frej Engsig-Karup -12 🔗 | Bagsværd AC | 28 | ||||
4 | Amir Mezerdzhi -12 🔗 | Ballerup AK | 41 | 14.81 | 14.81 | ||
5 | Erwin Just Marchholdt -12 🔗 | Bagsværd AC | 25 | ||||
6 | Asger Gram -12 | Bagsværd AC | 24 | ||||
7 | David Sylvest Rasmussen -12 🔗 | Herlev Atletik | 134 | 13.76 | 13.76 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.40 | Tobias Bonné Skytte -12 🔗 | Københavns IF | 240 | |||
2 | Frej Engsig-Karup -12 🔗 | Bagsværd AC | 28 | ||||
3 | Erwin Just Marchholdt -12 🔗 | Bagsværd AC | 25 | ||||
4 | Asger Gram -12 | Bagsværd AC | 24 | ||||
5 | Amir Mezerdzhi -12 🔗 | Ballerup AK | 41 | 14.81 | 14.81 | ||
6 | Victor Peter Nielsen -12 🔗 | Ballerup AK | 61 | 12.52 | 12.52 | ||
7 | David Sylvest Rasmussen -12 🔗 | Herlev Atletik | 134 | 13.76 | 13.76 | ||
8 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | 139 | 12.36 | 12.36 | ||
9 | Viktor Sauer Jørgensen -12 🔗 | Herlev Atletik | 143 | ||||
10 | Jose Maria Contreras -12 | Roar Atletik | 260 | ||||
11 | Lukas Degnemark -12 🔗 | Sparta Atletik & løb | 322 |