Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug., 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
200 meter • Finale • Drenge 15 år • Søndag kl. 11:00
Antal heats: 4
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.3 | |||
12 | 26.37 | Sebastian Q. Nowotny -08 | Amager AC |
14 | 27.51 | Johan Stenberg Ebbesen -07 | Hvidovre Atletik & Motion |
16 | 28.07 | Philip Kroner -08 | Greve Atletik |
18 | 29.15 | Christian Rørvig -08 | Hvidovre Atletik & Motion |
HEAT 2 • w:+0.0 | |||
3 | 24.00 | Nikolaj Krüger -07 | Sparta Atletik og løb |
5 | 24.56 | August Juhl -07 | Københavns Idræts Forening |
9 | 25.69 | Emil Lund -07 | Amager AC |
15 | 27.60 | Oliver Someya Elklint -08 | Sparta Atletik og løb |
HEAT 3 • w:+0.0 | |||
8 | 25.01 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub |
10 | 25.79 | Jeppe Stetkær Bohr -07 | Holte Atletik |
11 | 25.97 | Sebastian Baan -07 | Helsingør Atletik |
13 | 26.77 | Villy Reedtz Funder -08 | Sparta Atletik og løb |
17 | 28.69 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Sparta Atletik og løb |
HEAT 4 • w:-1.3 | |||
1 | 23.54 | Carl Bäckström Nielsen -07 | Amager AC |
2 | 23.60 | Thor Knudsen -07 | Sparta Atletik og løb |
4 | 24.13 | Birch Kryger -08 | HG AM |
6 | 24.72 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik og løb |
7 | 24.93 | Gabriel Andersen -07 | Slagelse Atletik DELTA |
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 23.54 | Carl Bäckström Nielsen -07 | Amager AC |
2 | 23.60 | Thor Knudsen -07 | Sparta Atletik og løb |
3 | 24.00 | Nikolaj Krüger -07 | Sparta Atletik og løb |
4 | 24.13 | Birch Kryger -08 | HG AM |
5 | 24.56 | August Juhl -07 | Københavns Idræts Forening |
6 | 24.72 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik og løb |
7 | 24.93 | Gabriel Andersen -07 | Slagelse Atletik DELTA |
8 | 25.01 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub |
9 | 25.69 | Emil Lund -07 | Amager AC |
10 | 25.79 | Jeppe Stetkær Bohr -07 | Holte Atletik |
11 | 25.97 | Sebastian Baan -07 | Helsingør Atletik |
12 | 26.37 | Sebastian Q. Nowotny -08 | Amager AC |
13 | 26.77 | Villy Reedtz Funder -08 | Sparta Atletik og løb |
14 | 27.51 | Johan Stenberg Ebbesen -07 | Hvidovre Atletik & Motion |
15 | 27.60 | Oliver Someya Elklint -08 | Sparta Atletik og løb |
16 | 28.07 | Philip Kroner -08 | Greve Atletik |
17 | 28.69 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Sparta Atletik og løb |
18 | 29.15 | Christian Rørvig -08 | Hvidovre Atletik & Motion |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Christian Rørvig -08✗ 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | ||
3 | Johan Stenberg Ebbesen -07✗ | Hvidovre Atletik & Motion | ||
4 | Sebastian Q. Nowotny -08✗ 🔗 | Amager AC | ||
5 | Philip Kroner -08✗ 🔗 | Greve Atletik | ||
HEAT 2 | ||||
2 | Emil Lund -07✗ 🔗 | Amager AC | ||
3 | DNS | Oliver Buus Nilsson -07 🔗 | Holte Atletik | |
4 | 27.54 | Oliver Someya Elklint -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
5 | Nikolaj Krüger -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
6 | August Juhl -07✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
HEAT 3 | ||||
2 | 27.53 | Villy Reedtz Funder -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
3 | 25.14 | Matthew Mattioli -08✗ 🔗 | Gentofte Idræts Klub | |
4 | 25.04 | Sebastian Baan -07✗ 🔗 | Helsingør Atletik | |
5 | 25.14 | Jeppe Stetkær Bohr -07✗ 🔗 | Holte Atletik | |
6 | 27.33 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
HEAT 4 | ||||
2 | 24.85 | Gabriel Andersen -07✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | |
3 | 23.71 | Thor Knudsen -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
4 | 22.85 | Carl Bäckström Nielsen -07✗ 🔗 | Amager AC | |
5 | 23.70 | Birch Kryger -08✗ 🔗 | HG AM | |
6 | 24.44 | Oliver Mikkelsen -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 22.85 | Carl Bäckström Nielsen -07✗ 🔗 | Amager AC | |
2 | 23.70 | Birch Kryger -08✗ 🔗 | HG AM | |
3 | 23.71 | Thor Knudsen -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
4 | 24.44 | Oliver Mikkelsen -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
5 | 24.85 | Gabriel Andersen -07✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | |
6 | 25.04 | Sebastian Baan -07✗ 🔗 | Helsingør Atletik | |
7 | 25.14 | Matthew Mattioli -08✗ 🔗 | Gentofte Idræts Klub | |
8 | 25.14 | Jeppe Stetkær Bohr -07✗ 🔗 | Holte Atletik | |
9 | 27.33 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
10 | 27.53 | Villy Reedtz Funder -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
11 | 27.54 | Oliver Someya Elklint -08✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
12 | Emil Lund -07✗ 🔗 | Amager AC | ||
13 | Sebastian Q. Nowotny -08✗ 🔗 | Amager AC | ||
14 | Philip Kroner -08✗ 🔗 | Greve Atletik | ||
15 | Johan Stenberg Ebbesen -07✗ | Hvidovre Atletik & Motion | ||
16 | Christian Rørvig -08✗ 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | ||
17 | August Juhl -07✗ 🔗 | Københavns Idræts Forening | ||
18 | Nikolaj Krüger -07✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
19 | 23.55 | DNS | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 🔗 | Roar Atletik |
20 | DNS | Oliver Buus Nilsson -07 🔗 | Holte Atletik |