Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug., 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Diskoskast • Finale • Piger 15 år • Søndag kl. 13:40
0.75 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 32.23 | Malou Bonde -07 | IK Olympia | 21.13 | X | 32.23 | X | 32.02 | X |
2 | 30.85 | Line Svare -08 | Amager AC | 26.82 | 30.85 | 27.05 | 29.37 | X | 28.51 |
3 | 26.10 | Annika Hedelund Nielsen -08 | Ballerup AK | 20.62 | X | 22.94 | 20.70 | X | 26.10 |
4 | 25.23 | Filippa Redestam -08 | Helsingør Atletik | 23.13 | X | X | 20.53 | X | 25.23 |
5 | 24.98 | Johanne Ellesøe -08 | Slagelse Atletik DELTA | X | 23.23 | 24.98 | X | X | X |
6 | 21.85 | Freja Riber Kristensen -08 | Slagelse Atletik DELTA | 19.73 | 21.85 | X | 19.78 | X | 19.42 |
7 | 19.69 | Elise Martens Sloth -08 | Herlev Atletik | 17.54 | 18.48 | 19.69 | X | 18.88 | 19.50 |
8 | 19.38 | Silke Marie Bach Madsen -08 | Amager AC | X | 19.25 | 19.38 | 18.93 | 19.09 | 18.09 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 25.98 | Filippa Redestam -08✗ 🔗 | Helsingør Atletik | |
2 | 23.94 | Elise Martens Sloth -08✗ 🔗 | Herlev Atletik | |
3 | 29.93 | Malou Bonde -07✗ 🔗 | IK Olympia | |
4 | 20.26 | Freja Riber Kristensen -08✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | |
5 | Line Svare -08✗ 🔗 | Amager AC | ||
6 | Silke Marie Bach Madsen -08✗ 🔗 | Amager AC | ||
7 | 23.98 | Johanne Ellesøe -08✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | |
8 | 26.34 | Annika Hedelund Nielsen -08✗ 🔗 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 29.93 | Malou Bonde -07✗ 🔗 | IK Olympia | |
2 | 26.34 | Annika Hedelund Nielsen -08✗ 🔗 | Ballerup AK | |
3 | 25.98 | Filippa Redestam -08✗ 🔗 | Helsingør Atletik | |
4 | 23.98 | Johanne Ellesøe -08✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | |
5 | 23.94 | Elise Martens Sloth -08✗ 🔗 | Herlev Atletik | |
6 | 20.26 | Freja Riber Kristensen -08✗ 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | |
7 | Line Svare -08✗ 🔗 | Amager AC | ||
8 | Silke Marie Bach Madsen -08✗ 🔗 | Amager AC |