Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK •
Info side
Længdespring • Finale • Piger 16-17 år • Søndag kl. 12:30
Planke
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.38 (w:+1.8) | Milla Eskildsen -07 | Københavns IF | 5.19 -1.1 | 5.05 +0.8 | 5.38 +1.8 | 5.06 +0.0 | r | ||
2 | SB | 5.09 (w:-0.9) | Celina Jensen -07 | Amager AC | 4.82 +0.4 | 4.82 +0.0 | 5.08 +0.2 | 4.98 +0.0 | 4.92 +1.0 | 5.09 -0.9 |
3 | 4.91 (w:+1.5) | Aliya Dahl -07 | Københavns IF | X | 4.91 +1.5 | 4.75 +0.5 | 4.80 -0.5 | 4.79 -1.1 | 4.78 -0.1 | |
4 | 4.77 (w:-1.3) | Annika Hassing -08 | Bagsværd AC | 4.57 -0.4 | 4.50 -0.8 | 4.68 -0.2 | 4.58 +0.0 | 4.77 -1.3 | X | |
5 | 4.68 (w:+0.0) | Esther Falck -08 | Sparta Atletik & løb | X | X | 4.45 -1.2 | 4.68 +0.0 | X | X | |
6 | 4.28 (w:+0.0) | Selma Guldager -08 | Trongården IF | 4.09 +0.0 | 4.24 +0.0 | 3.30 -0.3 | 3.54 -1.2 | 3.98 -1.6 | 4.28 +0.0 | |
7 | PB | 3.98 (w:-1.3) | Maja Bayer-Faber -08 | Herlev Atletik | 3.98 -1.3 | X | X | 3.72 -0.5 | 3.79 -0.5 | 3.27 -1.3 |
8 | 3.42 (w:+2.4) | Emma Clausen -08 | Ballerup AK | 2.84 -1.7 | 3.42 +2.4 | 2.90 +0.1 | 2.67 +0.0 | X | 3.06 -0.3 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maja Bayer-Faber -08 🔗 | Herlev Atletik | 140 | 3.36 | 3.36 | ||
2 | Emma Clausen -08 🔗 | Ballerup AK | 46 | 3.21 | 3.21 | ||
3 | 5.64 | Milla Eskildsen -07 🔗 | Københavns IF | 228 | |||
4 | Aliya Dahl -07 🔗 | Københavns IF | 210 | ||||
5 | 5.20 | Esther Falck -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 297 | 5.20 | 4.98 | |
6 | Annika Hassing -08 🔗 | Bagsværd AC | 23 | 4.87 | 4.87 | ||
7 | Celina Jensen -07 🔗 | Amager AC | 5 | 5.27 | 4.92 | ||
8 | 4.89 | Selma Guldager -08 🔗 | Trongården IF | 385 | 4.80 | 4.49 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.64 | Milla Eskildsen -07 🔗 | Københavns IF | 228 | |||
2 | 5.20 | Esther Falck -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 297 | 5.20 | 4.98 | |
3 | 4.89 | Selma Guldager -08 🔗 | Trongården IF | 385 | 4.80 | 4.49 | |
4 | Celina Jensen -07 🔗 | Amager AC | 5 | 5.27 | 4.92 | ||
5 | Annika Hassing -08 🔗 | Bagsværd AC | 23 | 4.87 | 4.87 | ||
6 | Emma Clausen -08 🔗 | Ballerup AK | 46 | 3.21 | 3.21 | ||
7 | Maja Bayer-Faber -08 🔗 | Herlev Atletik | 140 | 3.36 | 3.36 | ||
8 | Aliya Dahl -07 🔗 | Københavns IF | 210 |