Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK •
Info side
Kuglestød • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 11:10
3.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.51 | Marie Rüdiger Haapanen -10 | IK Olympia | 9.93 | 9.00 | 9.99 | 10.51 | 9.71 | 9.48 | |
2 | PB | 10.41 | Laura Lehman Jensen -10 | FIF-Frederiksberg | 10.12 | 10.20 | 10.08 | 10.12 | 10.41 | 10.12 |
3 | 9.63 | Sarah Hovmann Struer -09 | IK Hellas | X | 9.32 | 9.63 | 9.26 | 9.38 | 9.18 | |
4 | 9.56 | Vanessa Peters -09 | Herlev Atletik | X | 7.07 | 9.37 | 9.33 | 9.44 | 9.56 | |
5 | 9.03 | Hannah Klæstrup Damborg -09 | Bagsværd AC | 8.30 | 8.65 | 9.03 | 9.01 | 8.95 | 8.60 | |
6 | 8.72 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik & løb | 8.32 | 8.72 | 8.66 | 6.75 | 8.43 | 8.03 | |
7 | 7.88 | Ilsa Roome -10 (NOR) | Sparta Atletik & løb | 7.85 | 7.67 | 7.84 | 7.88 | 7.21 | 7.78 | |
8 | 6.85 | Adda Crone Köser Christensen -09 | FIF-Frederiksberg | 6.18 | 6.78 | 6.85 | 6.43 | X | 6.55 | |
9 | 6.52 | Tilde Brogaard -10 | Slagelse Atletik DELTA | 6.52 | 6.45 | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.48 | Ilsa Roome -10 (NOR) 🔗 | Sparta Atletik & løb | 304 | 8.48 | 8.48 | |
2 | DNS | Silla Peick -10 🔗 | Holte Atletik | 168 | |||
3 | 8.31 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 9.25 | 9.25 | |
4 | Vanessa Peters -09 🔗 | Herlev Atletik | 142 | 10.22 | 10.22 | ||
5 | Tilde Brogaard -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 267 | ||||
6 | Marie Rüdiger Haapanen -10 🔗 | IK Olympia | 202 | ||||
7 | Hannah Klæstrup Damborg -09 🔗 | Bagsværd AC | 29 | ||||
8 | Adda Crone Köser Christensen -09 🔗 | FIF-Frederiksberg | 68 | 6.92 | |||
9 | Sarah Hovmann Struer -09 🔗 | IK Hellas | 192 | ||||
10 | Laura Lehman Jensen -10 🔗 | FIF-Frederiksberg | 86 | 9.63 | 9.63 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.48 | Ilsa Roome -10 (NOR) 🔗 | Sparta Atletik & løb | 304 | 8.48 | 8.48 | |
2 | 8.31 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 9.25 | 9.25 | |
3 | Hannah Klæstrup Damborg -09 🔗 | Bagsværd AC | 29 | ||||
4 | Adda Crone Köser Christensen -09 🔗 | FIF-Frederiksberg | 68 | 6.92 | |||
5 | Laura Lehman Jensen -10 🔗 | FIF-Frederiksberg | 86 | 9.63 | 9.63 | ||
6 | Vanessa Peters -09 🔗 | Herlev Atletik | 142 | 10.22 | 10.22 | ||
7 | Sarah Hovmann Struer -09 🔗 | IK Hellas | 192 | ||||
8 | Marie Rüdiger Haapanen -10 🔗 | IK Olympia | 202 | ||||
9 | Tilde Brogaard -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 267 | ||||
10 | DNS | Silla Peick -10 🔗 | Holte Atletik | 168 |