ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
80 meter200 meter800 meter1000 meter3000 meter5000 meter60 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringKuglestødDiskoskastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Indl. • Piger 12 år • Søndag kl. 11:55
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.3 | ||||
1 | Q | 11.31 | Celina Hagihara -06 | Københavns IF |
2 | q | 11.37 | Liva Sandorff Hemmingsen -06 | Vordingborg AC |
3 | q | 12.48 | Anna Pape Liboriussen -06 | Sparta |
4 | 12.56 | Elisabeth Elsner -06 | Københavns IF | |
5 | 12.73 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | |
6 | 12.82 | Mie Sühler -06 | IK Olympia | |
HEAT 2 • w:-0.5 | ||||
1 | Q | 11.30 | Sarah Engsig-Krarup -06 | Bagsværd AC |
2 | q | 11.57 | Mikaela Medina Sørensen -06 | Københavns IF |
3 | q | 11.81 | Selin Ruzhdi -06 | Amager AC |
4 | q | 12.20 | Aanya pool -06 | Gentofte IK |
5 | q | 12.45 | Selma Reckzeh -06 | Greve Atletik |
6 | 12.59 | Alberte Kjærsgaard -06 | Københavns IF | |
7 | 12.74 | Viola Jensen -06 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | Mie Sühler -06 | IK Olympia | 298 | ||
3 | 12.31 | Elisabeth Elsner -06 | Københavns IF | 312 | |
4 | 11.77 | Liva Sandorff Hemmingsen -06 | Vordingborg AC | 485 | |
5 | 12.48 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | 46 | |
6 | 11.33 | Celina Hagihara -06 | Københavns IF | 310 | |
7 | Anna Pape Liboriussen -06 | Sparta | 352 | ||
HEAT 2 | |||||
2 | Aanya pool -06 | Gentofte IK | 169 | ||
3 | 11.80 | Mikaela Medina Sørensen -06 | Københavns IF | 327 | |
4 | 12.66 | Selma Reckzeh -06 | Greve Atletik | 196 | |
5 | 11.93 | Selin Ruzhdi -06 | Amager AC | 25 | |
6 | Viola Jensen -06 | Greve Atletik | 199 | ||
7 | 11.10 | Sarah Engsig-Krarup -06 | Bagsværd AC | 45 | |
8 | Alberte Kjærsgaard -06 | Københavns IF | 302 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 11.10 | Sarah Engsig-Krarup -06 | Bagsværd AC | 45 | |
2 | 11.33 | Celina Hagihara -06 | Københavns IF | 310 | |
3 | 11.77 | Liva Sandorff Hemmingsen -06 | Vordingborg AC | 485 | |
4 | 11.80 | Mikaela Medina Sørensen -06 | Københavns IF | 327 | |
5 | 11.93 | Selin Ruzhdi -06 | Amager AC | 25 | |
6 | 12.31 | Elisabeth Elsner -06 | Københavns IF | 312 | |
7 | 12.48 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | 46 | |
8 | 12.66 | Selma Reckzeh -06 | Greve Atletik | 196 | |
9 | Aanya pool -06 | Gentofte IK | 169 | ||
10 | Viola Jensen -06 | Greve Atletik | 199 | ||
11 | Mie Sühler -06 | IK Olympia | 298 | ||
12 | Alberte Kjærsgaard -06 | Københavns IF | 302 | ||
13 | Anna Pape Liboriussen -06 | Sparta | 352 | ||
14 | 11.91 | DNS | Caroline Willingshøj Carlsen -06 | IK Hellas | 280 |
15 | 12.36 | DNS | Mille Zentner Svenson -06 | Bagsværd AC | 43 |
16 | DNS | Isabel Nissen -06 | Helsingør IF | 209 |