Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK •
Info side
Diskoskast • Finale • Drenge 16-17 år • Søndag kl. 12:50
1.5 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 41.09 | August Skytte Christensen -07 | Ballerup AK | 32.76 | 41.05 | 41.09 | 40.13 | X | 39.80 | |
2 | PB | 39.88 | Tristan Trzecieski -07 | Amager AC | 39.88 | 37.84 | X | 37.32 | 38.39 | 37.59 |
3 | 36.58 | Emil Bagnara -07 (ITA) | Sparta Atletik & løb | 36.58 | X | X | 35.66 | X | 35.00 | |
4 | PB | 34.70 | Thor Steinicke Stride -08 | FIF-Frederiksberg | 34.70 | 30.05 | 31.26 | 29.71 | X | X |
5 | 32.60 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta Atletik & løb | X | 29.97 | 30.62 | 28.68 | X | 32.60 | |
6 | 31.49 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | Sparta Atletik & løb | X | 30.50 | 28.57 | 31.49 | X | X | |
7 | PB | 30.62 | Johan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen -07 | Hvidovre AM | 26.54 | X | 30.62 | 25.68 | X | 25.45 |
8 | 30.42 | Valdemar Alban -08 | Roar Atletik | X | X | 28.78 | X | X | 30.42 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 🔗 | Sparta Atletik & løb | 332 | 34.16 | 34.16 | ||
2 | 26.53 | Johan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen -07 🔗 | Hvidovre AM | 176 | 26.53 | 26.53 | |
3 | August Skytte Christensen -07 🔗 | Ballerup AK | 44 | 47.20 | 47.20 | ||
4 | 37.97 | Emil Bagnara -07 (ITA) 🔗 | Sparta Atletik & løb | 293 | 37.97 | 37.97 | |
5 | Thor Steinicke Stride -08 🔗 | FIF-Frederiksberg | 100 | 33.78 | 33.78 | ||
6 | Valdemar Alban -08 🔗 | Roar Atletik | 261 | ||||
7 | Tristan Trzecieski -07 🔗 | Amager AC | 17 | 38.93 | 38.93 | ||
8 | 33.03 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 308 | 33.03 | 33.03 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 37.97 | Emil Bagnara -07 (ITA) 🔗 | Sparta Atletik & løb | 293 | 37.97 | 37.97 | |
2 | 33.03 | Johan Dahl Kokkegård -08 🔗 | Sparta Atletik & løb | 308 | 33.03 | 33.03 | |
3 | 26.53 | Johan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen -07 🔗 | Hvidovre AM | 176 | 26.53 | 26.53 | |
4 | Tristan Trzecieski -07 🔗 | Amager AC | 17 | 38.93 | 38.93 | ||
5 | August Skytte Christensen -07 🔗 | Ballerup AK | 44 | 47.20 | 47.20 | ||
6 | Thor Steinicke Stride -08 🔗 | FIF-Frederiksberg | 100 | 33.78 | 33.78 | ||
7 | Valdemar Alban -08 🔗 | Roar Atletik | 261 | ||||
8 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 🔗 | Sparta Atletik & løb | 332 | 34.16 | 34.16 |