ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
80 meter200 meter800 meter1000 meter3000 meter5000 meter60 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringKuglestødDiskoskastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Længdespring • Finale • Piger 11 år • Søndag kl. 13:30
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.40 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 4.29 | 4.40 | 4.40 | 4.30 | 4.39 | 4.27 |
2 | 4.31 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 4.17 | 4.29 | 4.31 | 4.27 | 4.27 | 4.25 |
3 | 4.29 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 4.12 | 4.21 | 4.29 | 4.08 | 4.14 | 4.24 |
4 | 4.14 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 4.02 | 4.00 | 3.88 | 3.72 | 4.14 | |
5 | 3.96 | Ellen Sofie Folker | Frederiksberg IF | 3.96 | 3.83 | 3.92 | 3.86 | 3.85 | 3.86 |
6 | 3.83 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 3.83 | 3.80 | 3.78 | |||
7 | 3.76 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 3.76 | 3.59 | 3.43 | |||
8 | 3.63 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 3.63 | 3.52 | 3.52 | 3.37 | 3.40 | 3.50 |
9 | 3.59 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 3.52 | 3.54 | 3.59 | |||
10 | 3.56 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | 3.50 | 3.54 | 3.56 | |||
11 | 3.53 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 3.53 | 3.46 | 3.31 | |||
12 | 3.53 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Bagsværd AC | 3.36 | 3.40 | 3.53 | |||
13 | 3.29 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 3.29 | 3.01 | X | |||
14 | 2.82 | Mikkeline Rosenmeier -03 | Bagsværd AC | 2.82 | 2.79 | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
4.18 | DNS | Annika Haldbo -03 | Sparta | 383 | |
1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 63 | ||
2 | 3.54 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Bagsværd AC | 37 | |
3 | 3.52 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 | |
4 | Ellen Sofie Folker | Frederiksberg IF | 131 | ||
5 | 3.79 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
6 | 2.71 | Mikkeline Rosenmeier -03 | Bagsværd AC | 46 | |
7 | 3.75 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 491 | |
8 | 4.33 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 435 | |
9 | 4.47 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
10 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 90 | ||
11 | 3.83 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | 536 | |
12 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 197 | ||
13 | 0.35 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | |
14 | 4.47 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 189 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4.47 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 189 | |
2 | 4.47 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
3 | 4.33 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 435 | |
4 | 3.83 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | 536 | |
5 | 3.79 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
6 | 3.75 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 491 | |
7 | 3.54 | Ingrid Sofie Bach Jensen -03 | Bagsværd AC | 37 | |
8 | 3.52 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 | |
9 | 2.71 | Mikkeline Rosenmeier -03 | Bagsværd AC | 46 | |
10 | 0.35 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | |
11 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 63 | ||
12 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 90 | ||
13 | Ellen Sofie Folker | Frederiksberg IF | 131 | ||
14 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 197 | ||
15 | 4.18 | DNS | Annika Haldbo -03 | Sparta | 383 |