Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun., 2023
Arrangør: Ballerup AK
60 meter hæk • Indl. • Piger 13 år • Lørdag kl. 10:05
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.0 | ||||
1 | Q | 10.43 | Johanne Hansen-Møller -10 | Sparta Atletik & løb |
2 | q | 10.78 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta Atletik & løb |
3 | q | 11.98 | Tilde Brogaard -10 | Korsør AM |
4 | q | 12.18 | Ilsa Roome -10 (NOR) | Sparta Atletik & løb |
HEAT 2 • w:+0.0 | ||||
1 | Q | 10.45 | Ella Marie Højholt Jensen -10 | Sparta Atletik & løb |
2 | q | 11.52 | Kajsa Kirk Petersen -10 | Sparta Atletik & løb |
3 | q | 11.71 | Karla Tiedemann Giese -10 | FIF Hillerød Atletik |
4 | q | 12.28 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Sparta Atletik & løb |
5 | 13.22 | Edith Fuglsang -10 | København IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | Ilsa Roome -10 (NOR) 🔗 | Sparta Atletik & løb | 245 | 13.31 | |||
3 | 12.93 | DNS | Maria Rose Jørgensen -10 🔗 | Amager AC | 13 | 11.49 | 11.49 |
4 | 10.98 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 289 | 10.83 | 10.83 | |
5 | 10.76 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 250 | 10.76 | 10.76 | |
6 | 12.64 | Tilde Brogaard -10 🔗 | Korsør AM | 366 | 12.64 | 12.64 | |
7 | 13.93 | DNS | Sif Westergaard Hilbebrand Martinsen -10 🔗 | Frederiksberg IF | 89 | 13.93 | 13.93 |
HEAT 2 | |||||||
2 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 251 | 12.73 | 12.92 | ||
3 | 13.00 | Edith Fuglsang -10 🔗 | København IF | 219 | 13.33 | 13.40 | |
4 | 11.46 | Karla Tiedemann Giese -10 🔗 | FIF Hillerød Atletik | 67 | 11.46 | 11.46 | |
5 | 10.38 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 436 | 11.27 | 11.27 | |
6 | 11.59 | DNS | Sofie Ivarsen -10 🔗 | Greve Atletik | 123 | 11.59 | 11.59 |
6 | Kajsa Kirk Petersen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 253 | 11.95 | 11.95 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.38 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 436 | 11.27 | 11.27 | |
2 | 10.76 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 250 | 10.76 | 10.76 | |
3 | 10.98 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 289 | 10.83 | 10.83 | |
4 | 11.46 | Karla Tiedemann Giese -10 🔗 | FIF Hillerød Atletik | 67 | 11.46 | 11.46 | |
5 | 12.64 | Tilde Brogaard -10 🔗 | Korsør AM | 366 | 12.64 | 12.64 | |
6 | 13.00 | Edith Fuglsang -10 🔗 | København IF | 219 | 13.33 | 13.40 | |
7 | Ilsa Roome -10 (NOR) 🔗 | Sparta Atletik & løb | 245 | 13.31 | |||
8 | Kajsa Kirk Petersen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 253 | 11.95 | 11.95 | ||
9 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 251 | 12.73 | 12.92 | ||
10 | 11.59 | DNS | Sofie Ivarsen -10 🔗 | Greve Atletik | 123 | 11.59 | 11.59 |
11 | 12.93 | DNS | Maria Rose Jørgensen -10 🔗 | Amager AC | 13 | 11.49 | 11.49 |
12 | 13.93 | DNS | Sif Westergaard Hilbebrand Martinsen -10 🔗 | Frederiksberg IF | 89 | 13.93 | 13.93 |